» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saska251
2011-09-19, 13:21
Brak iskry
Autor Wiadomość
kisielex3 


Motocykl: MZ ETZ 150 91'r
Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 10
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-09-19, 12:28   Brak iskry

Witam. Wiem ze takich temtów jak moj było mnostwo ale w zadnym nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie ''czemu nie mam iskry'' to było tak jezdziłem sporo motorem az nagle pewnego słonecznego dnia wracając do domu motor zaczą przerywac ledwo jechał na 1-wszym biegu wiec mysle sobie zapłon ustawiłem zapłon wyczysciłem gaźnik. Odaliłem motor juz wtedy nie chodził normalnie ale przejechałem sie kawałek i motor zgasł wtedy brakło iskry.
Cewke cobra sprawdzałem w jawie50
Kondensator tez ok takze sprawdzany na jawie
i tu jest moje pytanie w czym jest bląd instalacje juz przejzałem i wydaje sie być ok w czym problem dodam ze nawet nie ma prądu w fajce;/
 
 
     
norbertmz 
mz zawodostwo


Motocykl: mz etz 250 x2
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 358
Skąd: Kacprówek
Wysłany: 2011-09-19, 13:04   

Ehhh to tak sprawdź :
-przerywacz
-krzywkę
-akumulator
-kabel WN
-fajkę WN
-nowa świeca
-starannie sprawdź wszystkie połączenia konektorowe i stan kabli

Myślę że powinieneś ten temat zamieścić w przedszkolu :piwo:
_________________
"To, że dla Ciebie i dla mnie i dla pińdziesięciu innych jest to jasne, to nie znaczy, że dla wszystkich :piwo: "
 
 
     
Dukee 
Yamaha Tour Team

Motocykl: TDM 900A
Wiek: 31
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 1156
Skąd: KCH/SG
Wysłany: 2011-09-21, 21:08   

norbertmzNo dobra piszesz mu ze ma sprawdzić ale nie piszesz jak.

Robisz tak, montujesz wszystko do kupy, włączasz zapłon i ręcznie rozwierasz platynki. Tylko od razu ZAZNACZAM Ci ze jak masz wade serca albo uzbrojony jesteś w rozrusznik to nie bierz się za to. W momencie kiedy rozewrzesz platynki ma się pojawić iskra na świecy. Obserwuj czy jest zawsze, ma przeskakiwać nie zależnie od tego czy powoli czy szybko rozwierasz przerywacz. Jeżeli nie masz iskry dalej to przeczyść platynki papierkiem ściernym i dopasuj tak zeby idealnie przylegały do siebie. Jeżeli dalej nie masz iskry to sprawdzaj po kolei połączenia od przerywacza do cewki i sprawdź jeszcze przewód WN. Na koncu jak dalej nie bedzie iskry to wykręć fajke i przyłóż ją bezpośrednio do świecy, powinna między przewodem a świecą przeskoczyć iskra. Kombinuj :D Tylko uwazaj bo przy przerywaczu i w przewodzie WN masz napięcie zajebiste (na przewodzie ~12kV, a na przerywaczu też coś koło tego) Powodzenia :piwo:
_________________
Małe dzieci - Małe Zabawki, duże dzieci - duże zabawki :)

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15