» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: micek
2006-06-28, 13:21
Czy są jakieś konsekwencje sprzedarzy moto?
Autor Wiadomość
daniel1621 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 16 razy
Wiek: 33
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 987
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-06-17, 23:01   Czy są jakieś konsekwencje sprzedarzy moto?

A więc aktualnie posiadam MZ TS 150 i CZ350. W najbliższym czasiemam zamiar sprzedać CZ a później MZ żeby kupić sobie MZ ETZ 250 ;-) . Dodam że niemam żadnych dokumentów do CZ :-/ . Znalazłem już dwóch kupców chętnych na CZ ale jeden z nich chce pisać ze mną umowe a drugi to taki jełop że myśle że on tym nawetdo domu niedojedzie tylko rozwali się na jakimś drzewie :-P .
W związku z tym mam dwa następujące ptania :
1. Jeżeli policja złapie tego pierwszego który ma ze mną tylko umowe to czy policja może mi coś zrobić :?:
2. Jeżeli ten drugi jełop rozwali się na tej CZ to czy ja będe miał z tego jakieś problemy :?:
Licze na was, czekam na szybkie odpowiedzi bo niewiem co mam zrobić
 
 
     
Bartas 
Turysta

Motocykl: Jest kilka
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 403
Skąd: Łabiszyn
Wysłany: 2006-06-17, 23:30   

1- jezeli ma umowe od ciebie to chyba policja moze cie oskarzyc o kradziez, jezeli moto bylo skradzione
2- jak sobie cos zrobi to i tak nikt ci nie udowodni ze ty sprzedales jemu moto, a jak go policja zwinie to on bedzie w pelni odpowiadal za to, ze jezdzi na moto bez papierow

jak jest inaczej to poprawiac
_________________
Moje maszyny:
- Daimler Steyr Puch 175 SV 1957
- NSU OSB 251 Max (Standardmax) 1954
- DKW KS 200 1936
- DKW SB 200 1937
- DKW KS 200 1936 (niekompletny)
- coś współczesnego
Ostatnio zmieniony przez Bartas 2006-06-17, 23:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
polo 
mod_team


Motocykl: Yamaha XV1700
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Paź 2004
Posty: 103
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-06-17, 23:31   

2. nie możesz sprzedać czegoś co do ciebie nie należy
a nie należy bo nie możesz udokumentować że jest twoja,
bo nie ma sz dowodu rejestracyjnego , czy wpisu w Wydziale Komunikacji,
nie masz też OC , a to są spore oknsekwaencje ,
na umowie kupna sprzedazy wpisujesz że motocykl jest twój
a nie jest bo nie możesz udowodnić praw do niego czyli np umowy kupna
od poprzedniego właściciela , bo on powinien przekazać dowód rejestracyjny
a Ty przerejestrować na siebie pojazd
2. tak . będę dochodzić skąd wszedł w posiadanie tego motocykla
i trafią do ciebie , konsekwecje wynikające z punktu 1.

możesz sprzedac mu motocykl , kasa w łapę i nigdy go nie widiałeś , ani tego motocykla , tak czy siak ktoś kiedyś nie dopełnił formalności papierwkowych. lub ukradł ten motocykl i dlatego nie ma on papierów , co podlega pod różne punkty kodeksu prawa

ciekawe że samochodów bez papierów raczej sie nie spotyka i kupuje , a motocykle i owszem
_________________
http://www.dywizjonpoludnie.pl
 
     
tomasz102 
V.I.P.


Motocykl: MZ ETZ 298e
Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Lis 2005
Posty: 1540
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2006-06-17, 23:32   

jeżeli nie masz żadnych dokumetów na nią to taka umowa jest całkowicie nieważna bo on może sobie napisać ze swoim sąsiadem i co udwodni ci że to twoja CZ kiedys była? Nie przeciez ty jej nigdy na oczy ni ewidziałeś ;-)

Więc nie pisz żadnej umowy bo nie wiem po co, pojazd bez jakich kolwiek oficjalnie nie istnieje, dopiero przez droge sadowoą mozna nadać mu właśniciela.

[ Dodano: 2006-06-17, 23:34 ]
a wyprzedziliście mnie :-P
_________________
w garażu: MZ ETZ 250 , Kawasaki 440 LTD, Renault 19. "Życie się kręci powyżej czterech tysięcy."
Tomek, stopka!
 
 
     
SAke 
Pogromca Mitów! :)


Motocykl: VFR 800Fi
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Mar 2005
Posty: 1019
Skąd: Żyraków / Dębica
Wysłany: 2006-06-18, 09:57   

Dokładnie tak jam mówia poprzednicy. Nie pisz zadnej umowy bo nie ma sensu. Ja bym proponował zatrzec nr ramy i silnika ;-) :-P

Udanych tranzakcji :)
PZdr
_________________
http://www.polskajazda.pl...600,WSK,125/394
 
 
     
Raczek 


Motocykl: WSK 125
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 76
Skąd: okolice Brodnicy
Wysłany: 2006-06-18, 10:55   

najlepiej nie spisuj umowy ni nic, tylko nalej mu paliwa i niech jedzie byle dalej... ;-)
_________________
niedlugo MZ...
 
 
     
Michau 

Motocykl: Suzuki GS 500
Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 258
Skąd: Skarszew
Wysłany: 2006-06-18, 12:26   

Nie chce być wścipski, ale jak Ty nabyłeś ten motocykl? Może sprzedaj go w podobny sposób? ;-)
 
 
     
daniel1621 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 16 razy
Wiek: 33
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 987
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-06-18, 12:36   

Bartas napisał/a:
1- jezeli ma umowe od ciebie to chyba policja moze cie oskarzyc o kradziez, jezeli moto bylo skradzione

tomasz102 napisał/a:
jeżeli nie masz żadnych dokumetów na nią to taka umowa jest całkowicie nieważna bo on może sobie napisać ze swoim sąsiadem i co udwodni ci że to twoja CZ kiedys była?

Czyli kto tu maracje? Bo te wypowiedzi przeczą sobie

Bartas napisał/a:
jak sobie cos zrobi to i tak nikt ci nie udowodni ze ty sprzedales jemu moto, a jak go policja zwinie to on bedzie w pelni odpowiadal za to, ze jezdzi na moto bez papierow

polo napisał/a:
tak . będę dochodzić skąd wszedł w posiadanie tego motocykla
i trafią do ciebie , konsekwecje wynikające z punktu 1.

Tego też do końca nierozumiem :?:

SAke napisał/a:
Ja bym proponował zatrzec nr ramy i silnika

I co mi to da, co to zmieni :?:

SAke napisał/a:
Nie pisz zadnej umowy bo nie ma sensu.

Raczek napisał/a:
najlepiej nie spisuj umowy ni nic, tylko nalej mu paliwa i niech jedzie byle dalej

Ale ten pierwszy koleś sie uparł że on musi mieć umowe. Rozumiem że przy rejestracji jest potrzebna ale w takim wypadku zupełnie go nierozumiem :-/

Prosze was abyście wyjaśnili mi troche te niedomówienia ;-)

[ Dodano: 2006-06-18, 12:40 ]
Michau napisał/a:
Nie chce być wścipski, ale jak Ty nabyłeś ten motocykl? Może sprzedaj go w podobny sposób?

Normalnie. Śmigał nim taki jeden łebek po okolicy, przejechałem się nim i bardzo mi się spodobała. Pomyślałem że do jazdy po polnych drogach papiery niebędą mi aż tak potrzebne, więc ją kupiłem, ale teraz mi się znudziła i chciałbym ją sprzedać.

Tak apropo, ja mam ten motor nieco ponad rok a wcześniejszy właściciel miał go jakieś 2 miesiące, więc jezeli motor byłby kradziony to chyba już miał bym z tego powodu jakieś problemy :?:
_________________
http://www.polskajazda.pl...08&opcja=detail
 
 
     
SAke 
Pogromca Mitów! :)


Motocykl: VFR 800Fi
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Mar 2005
Posty: 1019
Skąd: Żyraków / Dębica
Wysłany: 2006-06-18, 12:59   

Jak ten pierwszy koles sie upiera o umowe to mu niesprzedaj. Sprzedaj temu drugiemu. Jak zatrzesz numery ramy i silnika to nie ma jak udowodnic ze to jest kradziony motocykl, ze on nalezał do ciebie itd. Nie rozumiem czym sie przejmowac to tylko stara CZ warta smieszne pieniądze.
_________________
http://www.polskajazda.pl...600,WSK,125/394
 
 
     
daniel1621 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 16 razy
Wiek: 33
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 987
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-06-18, 13:19   

z jednej strony koles który chce ode mnie umowe a z drugirj jełop który na moje oko po kilku kilometrach wyrąbie w jakies drzewo alboe rów :lol: Wybór nie jest łatwy bo z obu stron czycha niebezpieczeństwo spotkania z policją :-/

Wiem że CZ są bardzo tanie ale niezgodze się że jest stara bo to rocznik 89 :!: Czyli większość MZ jest od niej starsza
_________________
http://www.polskajazda.pl...08&opcja=detail
 
 
     
tomasz102 
V.I.P.


Motocykl: MZ ETZ 298e
Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Lis 2005
Posty: 1540
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2006-06-18, 13:43   

ehh słuchaj:
Pojazd bez jakiej kowlek dokumentacji nie istnieje, a jeżeli jeszczze nie będzie miał żadnych numerów to wogóle mogą ci skoczyć, a jeżeli już chcesz sprzedać temu pierwszemu to podpisz się na umowie "Jan Kowalski" i wal to. Wogóle umowa to jest najłatwiejsza do podrobienia część dokumentów więc nigdy ci nie udowodnią zę to ty pisałeś.

A poza tym nie zakładaj odrazu najgorszego scenariusza :-P
_________________
w garażu: MZ ETZ 250 , Kawasaki 440 LTD, Renault 19. "Życie się kręci powyżej czterech tysięcy."
Tomek, stopka!
 
 
     
Toma 


Motocykl: BUELL XB12X,MZ ETS,
Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Wrz 2005
Posty: 301
Skąd: z zarzeczaaaa
Wysłany: 2006-06-18, 14:40   

po pierwsze nie wygłupiaj sie z zadnym zacieraniem numerów - zachodzi podjerzenie ze pojazd pochodzi z kardzieży - możesz miec wieksze kłopoty :!:
po drugie nie mozesz spisać umowy z kilentem bo prawnie nie jesteś właścicielem ( brak dokumentacji)
poza tym ta umowa kolesiowi nie pomoże zarejestrować bika -( patrz wyżej ) musiałby spisać umowe ( lub fikcyjnie ) z ostatnim włąscicielem na którego był zarejestrowany pojazd - ewentualnie ciagłość umów z wszystkimi włąscicielami od momentu zbycia pojazdu ( wyjatek - rejestracja jako zabytek )
gościowi ta umowa jest potrzebana tylko gdyby okazało sie ze sprzet jest kradziony i zaczną sie schody wiec - biorą sie za Ciebie a kolo ma spokój - tyle ze wtopił kase :P

podejrzewam za sprzet tak jak ok.90% motocykli z poprzedniego okresu zmieniała właścicieli za przysłowiową flaszkę bez rejestracji - wiec jest czysty
pisałem juz o tym w innym poście - niech gość jeśli macie tablice rej , lub dowód , namiary na ostatniego właściciela - postara sie do niego dotrzeć i spisać z nim umowe - lub w przypadku pełnych danych i braku kontaktu z właśicielem spisać fikcyjną ze wsteczną datą i za symboliczną sume - do czego oczywiście nie namawiam jednak w ten sposób uratowałem przed szrotem czy też rozbiórką jednego ze swoich tropów .
_________________
http://www.polskajazda.pl...X,Ulysses/35209
 
 
     
daniel1621 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 16 razy
Wiek: 33
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 987
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-06-18, 17:17   

Toma napisał/a:
podejrzewam za sprzet tak jak ok.90% motocykli z poprzedniego okresu zmieniała właścicieli za przysłowiową flaszkę bez rejestracji - wiec jest czysty
Też tak myśle

Toma napisał/a:
niech gość jeśli macie tablice rej , lub dowód , namiary na ostatniego właściciela - postara sie do niego dotrzeć i spisać z nim umowe
W tym problem że nie mam nic

Ja gdy kupuje jakiś moto to na swoją odpowiedzialność i jeżeli coś się stanie to mój problem, lecz niestety niektórzy ludzie myślą że będą śmigać beztrosko a jak coś się stanie to się wine zwali na poprzedniego właściciela. I właśnie ten pierwszy kupiec na taką osobę wygląda. Normalnie miał bym go w du.. ale zależy mi na sprzedaży, wić chyba niepozostaje mi nic innego jak tylko zagadać z tym drugim kolesiem, bo wydaje mi się że on jest bardziej napalony ;-)

[ Dodano: 2006-07-16, 21:48 ]
No to problem z głowy. Kilka dni temu sprzedałem CZ 350 i narzazie policji u mnie nie było. Chociaż teraz to mi mogą...... Bo ja niepisałem żadnej umowy więc nie udowodnią mi w razie czego że to był mój motor :-P .
Teraz troche żałuje bo mogłem więcej kasy wytargać bo koleś się strasznie napalił. W jeden dzień przyszedł i obejrzał tylko tak (bez odpalania) i umuwiliśmy się że przyjdzie w sobote(czyli za 4dni)a on przyszedł zaraza na drugi dzień na nogach. A mieszka jakieś 4-5 km od mnie.
Najbardziej podobałami się jego jazda próbna. Ja odpaliłem troche poryłem przed nim żeby widział że sprzęt ma kopa i dałem mu ją, a ten wsiadł zrobił kólko wokół podwórka na jednce, stanął pogazował i zapytał czy może jeszcze jedno kółko zrobić. Ja się zgodziłem, więc on zrobił rundke po podwórku (NA JEDYNCE :lol: )i powiedział że bierze. Wypłacił kase i pojechał do domu.
Z takimi to się robi interesy :mrgreen: . To był wzorowy kupiec :lol:
_________________
http://www.polskajazda.pl...08&opcja=detail
 
 
     
Bambek 
FSC STAR


Motocykl: MZ ETZ 251e SIMSON
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2006-07-18, 00:04   

no racja... ale ja wam powiem niestety ze ... czasem sie mozna wkopac jak sie glupszym ludziom opycha bzyki...
_________________
Fabryka Samochodów Ciężarowych STAR w Starachowicach
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14