» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Półka regulatora napięcia MZ ETZ 150/250/251
Autor Wiadomość
Marcin W. 


Motocykl: Mz ETZ150
Pomógł: 61 razy
Wiek: 45
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 1045
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-09-07, 00:08   Półka regulatora napięcia MZ ETZ 150/250/251

Witam
Dziś chciałem wam zaproponować małą modyfikację która w mym uznaniu stała się konieczna po tym jak przy :piwo: z kumplami ogłosiłem konkurs kto dalej rzuci regulatorem mechanicznym na odległość ten wygrywa zgrzwkę :piwo: :lol:
Widziałem różne sposoby mocowania regulatora które mnie nie przekonywały bo były spięte gumką która po czasie jak to guma parcieje co powoduje że pęka wtedy regulator nie trzyma co może powodować zwarcia pod siedzeniem jeśli zdaży nam się to w trasie wtedy "Houston, Houston mamy problem..." :sciana:
Zatem w mej chorej głowie powstała o to właśnie taka półka regulatora napięcia MZ ETZ która jest zamocowana za pomocą czterech wkrętów do puszki filtra powietrza.
Do półki można przymacować trzy popularne regulatory napięcia ( chciałem aby pólka była uniwersalna a na stanie akurat były trzy różne regulatory). Zatem możemy tam zamocować regulator R2 West, regulator Mega ( odradzam zakup tego regulatora chyba że lubimy fajerwerki) no i jedyny który polecam i na który każdego stać regulator RNA2 14,4V 9d Jezpol i ten właśnie zamontowałem.
Do zrobienia półkie regulatora napięcia użyłem blachy amelinowej dł. 250mm i szerokości 50mm blacha aluminiowa miała grubość 2,5mm można użyć nieco grubszej.
Prócz samego regulatora napięcia na półce należy też zamocować białą kostę połączeniową ( przykręconą dwoma wkrętami) inaczej nie dało by się zamotować półki i regulatora napięcia. Ważne aby po wierceniu otworów pozbyć się wszystkich opiłków aby nie dostały się do silnika zatem musimy puszkę filtra przedmuchać za pomocą kompresora.




Opis zdjęć:
1) Trasowanie blachy aluminiowej.
2) Wygięcie dwóch pierwszych kątów.
3) Wygięcie wszystkich czterech kątów.
4) Półka regulatora widok od góry przed wierceniem otworów.
5) Mocowanie półki za pomocą klucza francuskiego lub ścisku stolarskiego ( trasujemy zaraz po potem cztery punkty gdzie będą wiertane cztery otwory mocujące półkę do puszki filtra powietrza.
6) Zamontowana za pomocą wkrętów biała kostka połączeniowa.
7) trasowanie otworu w półce pod regulator napięcia ( wykorzystujemy przy tej okazji zrobiony i nagwintowany oryginalny otwór w filtrze.
8 Zamontowany regulator wraz z kostką połączeniową widok z boku.
9) Zamontowany regulator wraz z kostką połączeniową widok z góry.
_________________
Motto braci Koala-"Jesteśmy po to aby pomagać..."
"A przyczyną wszystkich naszych problemów jest zwykła mała niepozorna usterka..."
Szukasz wirnika do MZ ETZ 150/250/251 lub twój wirnik wymaga regeneracji sprawdź moje aukcje (oraz dział ogłoszeń forum)
http://moto.allegro.pl/sh...hp?uid=10843433
 
 
     
borgi 
Zlotowicz
Borgi


Motocykl: ES 250/0 '59
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 659
Skąd: Kraków/Zabrnie
Wysłany: 2014-09-08, 10:48   

Marcin W., pij więcej :mrgreen: :piwo:
_________________
--
Borgi
http://www.motor.eu.org/gallery/
 
     
ETek 


Motocykl: MZ ETZ 150 i ETZ 250
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 195
Skąd: Węgorzewo
Wysłany: 2014-09-08, 14:14   

Ja u siebie mam regulator przykręcony za pomocą śruby 6mm do mocowania oryginalnego i nie lata :twisted:
 
     
krz.kop65 


Motocykl: MZ ETZ 150 i ETZ 251
Wiek: 28
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 57
Skąd: Sępólno Krajeńskie
Wysłany: 2014-12-25, 13:21   

Marcin W., Ciekawy Pomysł :) Sam kiedyś przerabiałem w swojej 150 bo jakiś czas temu założyłem do niej bak od 251 to regulator i siedzenie musiałem przesunąć do tyłu. Siedzenie jakieś 2.5 cm. U mnie przykręciłem do oryginalnego mocowania takie blaszki i przykręciłem go do tych blaszek.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14