» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przekaźniki audi - gdzie kupić
Autor Wiadomość
Dodek 
...

Motocykl: mz cbr
Pomógł: 88 razy
Wiek: 28
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2201
Skąd: Mielec
Wysłany: 2015-01-27, 17:04   Przekaźniki audi - gdzie kupić

Witam mam prośbe do fachowcow - rozkrecilem pompke centralnego zamka w mojej a6 c4 (pneumatyczny) bo nie działa zamykanie z pilota. - pompka nie daje znaku życia
ale przy recznym pozamykaniu rygli od wew i nacisnieciu pilota auto sie otwierania ( pompka działa i pompuje tak jak ma być.

Znalałem poradnik dotyczący audi 80 (też pneumatyczny zamek ) pompka troche inna ale z wygladu i dzialania raczej ten sam system. - link
http://www.audi80.pl/b3-b...mka-vt13704.htm

Podobno winne są przekaźniki - każdy steruje czym innym i z reguły jak jeden padnie to reszta działa ok.
W audi 80 sa 3 przekaźniki, w a6 - 2szt z czego jeden pojedyczny a ten drugi jest taki jakby podwojny (działa za 2?)



Do rzeczy wylutowałem te przekaźniki i mysle kupie nowe abydwa na zaś
i sprawa dotyczy tego ze chciałem zapytać czy to bedzie hulac - porośba do fachowców elektroników.

Wiec 1 przekaźnik (pojedynczy ) ma oznaczenie nec ep2-n5 5F2 75 - ale nie znalazlem takiego samego tylko podobny z pierwszą cześcią nec ep2-n5 i nie wiem czy to bedzie hulać http://shop.tvsat.com.pl/...2-N5-NEC-x1/459
Z wygladu i rozstawu nóżek do lutowania wyglada identyko jak mój ale ten 2 czlon oznaczenia ma jakiś inny niewiem za chilny ludowe co to oznacza - chodzi o fraze "5F2 75"


Co do drugiego ma oznaczenie en2-n5 5F3 15 i nie moge znaleźć identycznego oznaczenia znalazłem tylko taki o onaczeniu en-2 n9 .........
http://shop.tvsat.com.pl/...2-N9-NEC-x1/464
Rozstaw nóżek wydaje sie być identyczny wymiary też tylko czy bedzie to chodzic ????



Z góry dzięki za pomoc
 
     
sIaj 


Motocykl: ES 250/2
Pomógł: 94 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 2024
Skąd: okolice Zakopanego
Wysłany: 2015-01-28, 20:45   

Dodek napisał/a:
Z wygladu i rozstawu nóżek do lutowania wyglada identyko jak mój ale ten 2 czlon oznaczenia ma jakiś inny niewiem za chilny ludowe co to oznacza - chodzi o fraze "5F2 75"
W datasheet masz podane "date code", chyba wiadomo o co chodzi.

Co do drugiego to na pewno takie oznaczenie jest nap przekaźniku?
Tutaj masz listę http://www.datasheetcatal...B3N3S.pdf.shtml
_________________
Wykonuję różną elektronikę pojazdową.Układy zapłonowe, regulatory, instalacje itd. Masz pytania? Pisz!

SofCHJanek@wp.pl / gg: 9740097 Gość zapraszam odwiedź mój kanał http://www.youtube.com/user/sofchjanek
 
 
     
Dodek 
...

Motocykl: mz cbr
Pomógł: 88 razy
Wiek: 28
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2201
Skąd: Mielec
Wysłany: 2015-02-15, 09:46   

kupilem te przekaźniki mimo iż oznaczenie miały inne z wygladu są takie same i działają ok - zostaly przelutowane , jednak problem okazał sie sidzieć gdzie indziej bo jakiś mądry elektronik kiedyś tam wylutował kable zasilające pompke ktora zasila w powietrze ukl pneumatyczny w instalacji centralnego z ogr płytki z moimi nowymi przekaźnikami do jakiegoś zewnetrznego sterownika czasowego który sie spedolił i ponosił cała wine - a czemu ktos podłączył ten wyłaczynik czasowy tego niewiem ale pewnie dlatego że kiedys kiedys spalił sie ktorys z tych przekaźnikow w płytce i cieżko było je dokupic wiec ktoś przerobil uklad z dostepem srodkow ktore były w handlu.

Elektronik odbudował układ (pompka+ płytka) na oryginał + podlączyl mi nowy sterownik od centralnego zamka na pilota.
Wreszcie całość hula tak jak powinno. :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: wojtek.mz: 2015-02-15, 23:36 ]
[color=red]Pisz poprawnie po polsku ![/color]
_________________
Etz 250 -> Sc33 ->Dl650-> F4i +RN09->f4i->CBF liter
 
     
Reich 
Jawer's back


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 24 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 1685
Skąd: Sieradz

Wysłany: 2015-02-15, 20:28   

Dodek napisał/a:
kupilem te przekaźniki mimo iż oznaczenie miały inne z wygladu są takie same i działają ok - zostaly przelutowane , jednak problem okazał sie sidzieć gdzie indziej bo jakiś mądry elektronik kiedyś tam wylutował kable zasilające pompke ktora zasila w powietrze ukl pneumatyczny w instalacji centralnego z ogr płytki z moimi nowymi przekaźnikami do jakiegoś zewnetrznego sterownika czasowego który sie spedolił i ponosił cała wine - a czemu ktos podłączył ten wyłaczynik czasowy tego niewiem ale pewnie dlatego że kiedys kiedys spalił sie ktorys z tych przekaźnikow w płytce i cieżko było je dokupic wiec ktoś przerobil uklad z dostepem srodkow ktore były w handlu.


105 wyrazów, 20 z nich powinny mieć "polski znak" a nie ma i do tego tylko jedna kropka. Zostań moim miszczem :mrgreen:
_________________
Wino, konserwy, muzyka bez przerwy heavy

Strachliwi zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali eMZeciarze.

Gdzie kończy się asfalt, zaczyna się przygoda.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13