» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup golfa 4
Autor Wiadomość
Rav90 


Motocykl: ETZ 250, XV535
Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 169
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-07, 22:49   Zakup golfa 4

Jako że moje wozidełko zostało ostatnio zamordowane przez mróz, poszukuję kolejnego. Wybór padł na golfa 4gen, ze względu na ocynkowane nadwozie. Generalnie poszukuję auta z silnikiem 1,6 w lpg i z klimatyzacją. Znalazłem takie w nie najgorszej cenie, jednak ma pewien szczegół, którego trochę się boję, mianowicie jest to automatyczna skrzynia biegów. Czy ktoś z Was miał styczność z automatem w golfie? Co powiecie o takim wyborze? Chodzi mi głównie o awaryjność.
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7508
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2016-01-07, 23:03   

W golfie IV nie miałem styczności, ale - jak każdy automat - powinien mieć wymieniany olej i filtr. Jeśli gość będzie twierdził, że oleju się nie wymienia, to odpuść. Co do samego modelu - z tym automatem będzie muł straszny.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Rav90 


Motocykl: ETZ 250, XV535
Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 169
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-07, 23:20   

Gość twierdzi, że olej w skrzyni zmieniał rok temu. Co było wcześniej to nikt nie wie. Co do samych wrażeń z jazdy to ocenię przy zakupie. Nie kupuję rajdówki tylko raczej auto na dojazdy i sporadyczne, wakacyjne trasy. Jak naprawdę będzie masakra z przyśpieszeniem, to się nie zdecyduję. Przedtem miałem tico, więc pewnie i tak będę zadowolony. :mrgreen: Pewnie nadal bym nim jeździł, gdyby nie panewka.
 
 
     
AdamB12 


Motocykl: Bandit 1200S
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 435
Skąd: Koluszki
Wysłany: 2016-01-08, 00:15   

Może walnę coś z pupy, ale mi Golf IV z tym silnikiem w manualu wpierdzielał niebotyczne ilości paliwa. Może aż takiej ochoty na gaz nie będzie miał. Stwierdzam to na podstawie dwóch znanych mi egzemplarzy.
Chociaż to moja subiektywna opinia z perspektywy użytkownika 1,9TDI i umiejętności niezamulającego ecodrivingu.
_________________
Adam - Użytkownik motóra na stanowisku kierowniczym ;)
 
 
     
Rav90 


Motocykl: ETZ 250, XV535
Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 169
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-08, 10:00   

Cóż, liczę się ze spalaniem 12 gazu w mieście. To nie tdi co wciąga 5l ropy, ale nie chcę diesla. Pokonuję raczej krótkie dystanse, także ropniak nawet się nie nagrzeje.
 
 
     
Jantar 


Motocykl: sprzedany
Wiek: 34
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 94
Skąd: Śrem
Wysłany: 2016-01-08, 21:32   

Jako, że w domu mamy Audi A3 1,9 TDI i Golfa IV 1,9 TDI - moje 3 grosze.
Golf służy już ok. 10 lat i tak: generalnie autko solidne, itd., ale takie rzeczy pewnie wiesz. Co ciekawe - Golf zaczyna nam korodować! Na przednich błotnikach na dole - a auto garażowane, z przebiegiem ok. 150000km autentycznym. Wygląda na to, że wiek po prostu robi swoje (1999). Pojawiają się pojedyncze usterki, których dawniej nie było - a to coś się zapiecze, a to nie chce odpalać, itd.
A co do 1,6 LPG - tu jedyna moja styczność to kolega z takim autem, ale z ręczną skrzynią. Golf zadbany wizualnie, technicznie okazało się, że nie - coś miał właśnie z silnikiem i musiał - jeśli pamiętam kwotę - wywalić 3000zł. Pali mu chyba rzeczywiście 12l i przy obecnych cenach, to koszt przejechania 100km jest niemal ten sam, co używane przeze mnie Audi w TDI, a osiągi zdecydowanie na korzyść TDI - to akurat miałem okazję sprawdzić osobiście. On sam jeździ do pracy ok. 3km i nie chciał diesla z tego samego powodu - ale w ostatniej rozmowie rozważał zmianę podejścia :smile: .
Nie chcę oczywiście narzucać, tym bardziej że sam się borykam co rusz z Audicą :smile: ... Ja osobiście szukałem czegoś w SDI, Polówki, Golfa, a wpadło Audi w TDI. Oglądałem i szukałem autka, niektórzy sprowadzają trupy z komentarzem "to pan sobie go dopieści, nie?". Inne okazję z przed nosa uciekły... i tyle :smile: .
_________________
Albo MZ, albo nic!
Motocykle są pożytyczne, bo zabijają komary.
 
 
     
grajko91 


Motocykl: MZ ETZ 251
Pomógł: 21 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 826
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-01-09, 03:07   

Jantar, jak się nie mylę to w golfie 4 cynkowane blachy weszły od rocznika 2001. Te pierwsze roczniki bez ocynku koroduja bardziej niż trójki.
 
 
     
Dodek 
...

Motocykl: mz cbr
Pomógł: 88 razy
Wiek: 28
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2201
Skąd: Mielec
Wysłany: 2016-01-09, 08:15   

Rav90 napisał/a:
Cóż, liczę się ze spalaniem 12 gazu w mieście. To nie tdi co wciąga 5l ropy, ale nie chcę diesla. Pokonuję raczej krótkie dystanse, także ropniak nawet się nie nagrzeje.


tdi w miescie nie wciąga 5l - tyle to wciaga rozgrzany silnik i na trasach, w miescie spalanie czasem dochodzi do 8l ropy - szczególnie w zimie ale też i w lecie z "klimą"

Co do rdzy wszystkie auta gniją jeżeli sie je dobrze nie zabezpieczy - ale ludzie o tym zapominają i ufają producentom - a producenci specjalnie nie robią tego dobrze bo po co robić auto które nie zgnije...... wtedy klient nie kupi nowego

Co do automatu - weź kogoś kto jeździł automatem i sprawdź czy nie przeciąga biegow czy nie szarpie przy zmianie, i pamietaj sprawdzić kiedy ostatnio ktoś zmieniał olej w skrzyni- to bardzo ważne.
Vw automaty sa raczej mocne i jak nic sie nie dzieje niepokojącego warto brać - bo w mieście to poezja. :wink:
_________________
Etz 250 -> Sc33 ->Dl650-> F4i +RN09->f4i->CBF liter
 
     
Rav90 


Motocykl: ETZ 250, XV535
Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 169
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-09, 09:56   

Odpuściłem sobie tego golfa. Szukam dalej. Temat zamknięty. Wszystkim dziękuję za wypowiedzi. :piwo:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13