To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Napęd - Koło - kręci się na luzie na podnóżku - MZ TS 250

Merfi - 2005-10-05, 17:12
Temat postu: Koło - kręci się na luzie na podnóżku - MZ TS 250
Mam pytanko nie znam sie zbytnio na motocyklach wiec prosze sie nie śmiać Czy po odpaleniu motocykla i nie zdejmowaniu go z nóżek tylnie koło powinno się kręcić ( bieg nie jest wrzucony ani sprzegło nie jest wduszone) Prosze o odpowiedz a jesli sie kreci co trzeba zrobic żeby się nie kręciło
MaSSa - 2005-10-05, 17:50

myślę że ci sprzęgło dobrze nie wyszprzęga :) najlepiej wyregulować je
dabo - 2005-10-05, 17:53

sory ale co ma do tego sprzeglo skoro motor jest na luzie? na luzie nie powinno sie krecic chyba ze cos tam zle zazebia
SAke - 2005-10-05, 18:18

Jesli cie dobrze zrozumiałem to w kazdym motocyklu tak jest!
Jesli koło jest "w powietrzu" to poprostu jest minimalna siła kóra obraca tym kołem i tego sie nie da wyregulowac! :mrgreen:

nemo491 - 2005-10-05, 18:46

Nie w każdym tak jest-chyba ,ze jest zimny olej/albo nie rozklejone sprzeglo
gruby - 2005-10-05, 18:53

SAke,


tak jak mowisz. jesli po zrzuceniu moto z nuzek silnik zgasa to cos masz zle ustawionego

edwin.sk - 2005-10-05, 19:39

na luzie sprzęgło nie ma nic do gadania poprostu są jakieś minimalne otarcia się wałków w skrzyni i tyle koło ppodniesione praktycznie nie ma oporów więc to stykanie się wystarczy do jego obracania....wszystko z twoim sprzętem jest ok
Merfi - 2005-10-05, 20:21
Temat postu: odp
Dzieki za odpowiedz jesli możecie zajrzyjcie do mojego postu Jeszcze jedno pytanko bede wdzieczny za pomoc bo juz tracje nadzieje że moja MZ bedzie jezdziła
chudy - 2005-10-05, 21:32

jest to całkowicie normalne :P ma na to wplyw między innymi typ skrzyni w MZ :) koło kręci sie ale jeżeli dotknie ziemi lub nawet złapiesz je ręką powinno przestac
jacekmz - 2005-10-06, 01:28

A w dużej mierze odpowiada za to olej w skrzyni jesli jest go mało albo jest zimny elementy maja duż etarcie o siebie( aż 4 tryby które sa stale zazębione ze soba i trą o wałek główny skrzyni przekładniowej)

W tych warónkach to zjawisko normalne

Pozdro

SAke - 2005-10-06, 09:43

edwin.sk napisał/a:
na luzie sprzęgło nie ma nic do gadania poprostu są jakieś minimalne otarcia się wałków w skrzyni i tyle koło ppodniesione praktycznie nie ma oporów więc to stykanie się wystarczy do jego obracania....wszystko z twoim sprzętem jest ok

O to mi chodziło. I mi nie gasnie moto... :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group