To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Napęd - Silnik - dozownik oleju - MZ ETZ

ETZ_PRORIDER - 2021-01-25, 16:22

Właśnie w mojej nie było nic poza wężykiem idącym do góry i skierowany w dół.
ballerek - 2021-03-22, 16:02

Możecie mi podpowiedzieć, czy przy wersji eksportowej (ETZ 250) - z pompa oleju, cylinder różni się od zwykłego?

Niestety, poprzedni właściciel trochę pogwałcił cylinder i muszę wymienić. Jeżeli jest inny - gdzie taki znajdę?

Dzieki

mczmok - 2021-03-22, 16:20

Cylindry się nie różnią, co to znaczy pogwałcili?
ballerek - 2021-03-22, 17:33

Cylinder jest pęknięty przy otworach szpilek, w dwóch miejscach. Szkoda, bo to oryginał z 84 roku. Widoczne są ślady śrubokręta - ktoś mając problem z rozebraniem po prostu podważał i porobił wgnieceń.

Tak samo na karterach. Porobię zdjęcia i podrzucę. Ogólnie, motor ma 39tkm przejechane i w tym momencie jest tłok 70.46 według oznaczenia.

Mieszkam w Finlandii, tutaj koszt szlifu jest wysoki - w granicach 200 euro. Pomyślałem, że lepiej będzie kupić nowy zestaw cyl+tłok.

Mozecie mi polecic, gdzie kupic? Szukam, ale znalesc nie moge.

mostasz - 2021-03-22, 22:12

Wyślij pocztą do polski albo dogadaj się z tirowcami co tam jeżdżą...
boaooooo - 2022-06-01, 01:42

Chopaki a podpowie mi ktos gdzie dostane albo jaka inna przypasuje linke do dozownika. Chce kupic na zas w razie w. A w tym saxie wychodzi mi jedna linka a pod zbiornikiem jest rozdzielacz walcowy na dwie . I taka potzebuje. WIdzialem podobne z wygladu. do skuterow ale czy podejda wymiarami nie wiem. A co ciekawe w drugim saxie z dozownikiem mam dwie osobne linki z manetki gazu. :piwo:
Wolf - 2022-06-01, 07:22

Ja mam całą sekcje dorobioną z teflonem w środku, niebo lepiej działają niż zwykle na samej stali. Wyślij na przymiar do mnie to w wolnym czasie tobie dorobie.
boaooooo - 2022-06-01, 14:35

Wolf napisał/a:
Ja mam całą sekcje dorobioną z teflonem w środku, niebo lepiej działają niż zwykle na samej stali. Wyślij na przymiar do mnie to w wolnym czasie tobie dorobie.


z gory dzieki ale z przymiarem to ciezko bedzie bo ta co ja mam to juz jest jakas kombinowana nieorginalna . Zeby pompe ustawic na znaki to musialem cala srube regulaci przy karterze wyjeψΓć i wlazi do kartera sam pancerz a i tak jeszcze z milimetr brakuje zeby znaki sie zeszly. No ale nie pluje mi w koncu z tlumika sraczka olejowa. Takze juz lepiej. natomiast linka ewidentnie za krotka albo pancerz za dlugi. do gaziora jest w miare ok. Na poczatku wogole to sie zacinala na tym laczniku jak pierwszy raz nim jechalem do manete odkrecilem , i tak zostalo :? poratowal mnie wylacznik zaplonu pod kciukiem :razz: . Jak bys mi na wzor swojej cos dorobil to mysle ze bedzie ok bo przeciez rama ta sama od 251. W kazdym razie z gory podziekowal.

TheMZman - 2022-09-26, 20:08

Odkopie suchara.
Pojedyncza linke dozownika kupisz na Jackmotors.
Saxon na standardzie mial linke dzielona, wynikalo to z uzycia manetki domino ktora ma gniazdo na jedna linke.
Te do Saxona tzreba kupic w Niemcowni albo dac dorobic.
Ci co gadaja ze slyszeli ze dozownik generuje problemy rownie dobrze moga powiedziec ze slyszeli ze ziemia jest plaska. Jakiekolwiek problemy z dozownikiem wynikaja strikte z zaniedban lub ignorancji wlasciciela.

Adax - 2022-09-27, 00:10

Ja kupuję wszystkie linki u Hartmana. Zamawiałem też u niego linki dla Duńczyków do wersji z dozownikiem i podawałem Hartmanowi wszystkie wymiary. Wystarczy zadzwonić i zamówić. Tel. 604672988 - to jest numer bezpośrednio do pracownika, który zajmuje się linkami.
TheMZman - 2022-09-27, 00:14

Nie wiem jak to cenowo wyglada u Hartmana, ja zawsze zamawialem w firmie Konsor z Krakowa. Jakosc i ceny byly OK


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group