» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
brak przeglądu
Autor Wiadomość
Wuja 


Motocykl: mz es 250/1
Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 253
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-07-13, 20:20   brak przeglądu

Witam, pytanie dla konesera:)
jakie są konsekwencje jazdy bez przeglądu?(OC oczywiscie jest)
Jaki mandat? Czy zatrzymuja dowod?Czy od razu holuja?

Jak to wyglada.
Pozdrawiam
 
     
kacper120 

Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 29
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 13
Skąd: Józefów/Grójec
Wysłany: 2010-07-13, 20:28   

tylko mandat ewentualnie mozna sie dogadac nie slyszalem o zatrzymaniu dowodu czy lawecie. Ale to tylko z moich doswiadczen
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2010-07-13, 20:34   

Zatrzymują dowód i se go pchaj jak mają dobry humor
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
Krycha 
Grupa Podlasie


Motocykl: VTR Firestorm
Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 1302
Skąd: Brańsk
Wysłany: 2010-07-13, 20:36   

Ja to przerabiałem złapali mnie bez ważnych badań technicznych ;)
Za brak przeglądu mandatu nie zapłacisz, zabiorą ci dowód rejestracyjny pojazdu i wystawią papierek abyś wykonał te badania ważny chyba tydzień.
Jedziesz na stację z tym papierkiem, płacisz za przegląd plus druczek ze stacji, lecisz do Wydziału Komunikacji pokazujesz wszystko i odzyskujesz dowód z wbitym przeglądem.
Zabranie dowodu jest po to aby delikwenta przyuczyc i przypomniec o badaniach :piwo:
Motomaciey pchanie dobre jest dla osobników bez prawka i w ogóle beż jakichkolwiek dokumentów.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ptcEkErrM1g
"Max w obrotomierzu, pot leci po kołnierzu"


" ZaKrystian, powiedz mi, ile Jawa pali Ci?"
Ostatnio zmieniony przez Krycha 2010-07-13, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wuja 


Motocykl: mz es 250/1
Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 253
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-07-13, 21:25   

100% nie ma mandatu i lawety?
oczywiscie OC i prawko jest:)
 
     
Krycha 
Grupa Podlasie


Motocykl: VTR Firestorm
Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 1302
Skąd: Brańsk
Wysłany: 2010-07-13, 21:35   

Wuja, a gdzie się tak wybierasz na przypale ;) Lawete dostaniesz w podziękowaniu za brak OC a mandat możesz dostać za spaloną opone czy jakąś inną pierdółke :mrgreen:
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ptcEkErrM1g
"Max w obrotomierzu, pot leci po kołnierzu"


" ZaKrystian, powiedz mi, ile Jawa pali Ci?"
 
     
Wuja 


Motocykl: mz es 250/1
Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 253
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-07-13, 21:42   

Krycha, nigdzie sie nie wybieram,ale motocykl uzytkuje tylko ok. miesiac w ciagu calego roku i jakos nie chce mi sie placic za przeglad-ot cala filozofia, wiec pytam się,aby wiedziec co mnie czeka.
Najbardziej obawialem sie lawety,ale jak mówisz że dotyczy ona braku OC to ok.
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2010-07-13, 23:07   

A kolegę mojego złapli za pusty wydech i straszyli lawetą
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
Wuja 


Motocykl: mz es 250/1
Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 253
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-07-13, 23:51   

to jak z tą lawetą?
 
     
Mike.Skywalker 

Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 157
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2010-07-14, 00:03   

Wuja napisał/a:
Krycha, nigdzie sie nie wybieram,ale motocykl uzytkuje tylko ok. miesiac w ciagu calego roku i jakos nie chce mi sie placic za przeglad-ot cala filozofia, wiec pytam się,aby wiedziec co mnie czeka.
Najbardziej obawialem sie lawety,ale jak mówisz że dotyczy ona braku OC to ok.

Nie bój żaby, tyle znajomych bez przeglądu lata i żadnej lawety, złapią Cię to kwitek dostaniesz, z tym podbić przegląd i do Wydziału K. odebrać dowód, z tego co ja wiem to czas na to 3 dni ale konkretnie się nie interesowałem. I z tego co wiem często mandatu nawet nie ma, a jeśli już to 50-100zł więc nic strasznego.
_________________
"Wszyscy są równi a my jesteśmy motórzystami"
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2010-07-14, 00:17   

Na ścisłe lawety nie było ale stwierdzili że nie zdolny do jazdy, postraszyli trochę i skończyło się na pchaniu. A patrząc na to innej strony Wuja, załóźmy że będziesz miał jakiś wypadek a w dowodzie brak przeglądu, kogo uznają za winnego ?
_________________
Jaskół Bike na PJ
Ostatnio zmieniony przez motomaciey 2010-07-14, 00:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kacper120 

Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 29
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 13
Skąd: Józefów/Grójec
Wysłany: 2010-07-14, 00:22   

a no tak, sorry jest tydzien na zrobienie przegladu i odbior dowodu, sorry za wprowadzenie w blad
 
     
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2010-07-14, 01:16   

motomaciey napisał/a:
załóźmy że będziesz miał jakiś wypadek a w dowodzie brak przeglądu, kogo uznają za winnego ?


Proste - tego który zawinił. A brak przeglądu nie jest powodem uznania kierowcy za winnego (pod warunkiem, że skutkiem kolizji/ wypadku nie była usterka pojazdu). Co najwyżej ubezpieczyciel mógłby próbować wykręcić się z wypłaceniem odszkodowania. Mógłby, ale nie może. Mówi o tym:
Cytat:

Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych
z dnia 22 maja 2003

Art. 43
Zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:

1) wyrządził szkodę umyślnie lub w stanie po użyciu alkoholu albo pod wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;

2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;

3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;

4) zbiegł z miejsca zdarzenia


Jak widać nie ma zapisu odnośnie braku przeglądu technicznego, także nie ma podstaw do odmowy wypłaty odszkodowania. Poza tym ubezpieczenia OC są obowiązkowe, więc ogólne warunki ubezpieczenia określa ustawa. Ubezpieczyciel nie ma prawa wprowadzać zmian w tych zapisach. Co innego w ubezpieczeniu AC, te na 100% nie zostało by wypłacone
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2010-07-14, 02:14   

Jak nie masz Przeglądu nie wypłacą ubezpieczenia, gdyż iż ponieważ jest to zastrzeżone w prawie każdej umowie którą podpisujesz z ubezpieczycielem.
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2010-07-14, 07:50   

dokładnie tak jak hubert pisze. Znajomy jechal Ibiza droga podporzadkowana, wyjezdzajac na skrzyzowaniu Fiatowi Tipo na drodze z pierwszenstwem. Jak sie okazalo, typy (bo bylo ich 4-cwaniaczkow) jechali Fiacikiem bez przegladu. Wpadly psy i rypnely dwa mandaty, a wine dali obópolna. Mandat dostal kumpel za spowodowanie kolizji, a gosciowi od tipo zwineli dowod, auto na lawete i rowniez mandat za spowodowanie kolizji. Odszkodowania nikt nie dostal, bo choc kumpel spowodowal krakse, to wg. wyjasnien policji, Fiata Tipo tam nie powinno byc, bo nie mial waznego przegladu.
Jednak gdyby moze nie podpisali mandatow i skierowali sprawe do sadu, cos by sie pozmienialo.

Swoja droga, to twarde te Fiaty i chyba faktycznie nie byl mu potrzebny ten przeglad. Jak rypnal w ibize, to z przodu seacika duzo nie zostalo :lol:
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
Wuja 


Motocykl: mz es 250/1
Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 253
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-07-14, 09:23   

No ok,problemy z brakiem przeglądu zaczynają się dopiero po spowodowaniu kolizji.
Gdy kolizji nie ma,a trafisz na rutynowo kontrole, zabieraja Ci dowod, tak w skrócie.
Teraz dobrze?
 
     
Rufusetz150e 


Motocykl: Mz Etz 150e itp.
Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 269
Skąd: Nisko
Wysłany: 2010-07-24, 23:21   

No jak masz farta to cie puszcza hehe, a jak nie to dowodzik leci mandatu z tego co mi wiadomo nie ma jest tylko zabranie dowodu bo to jest problem z moto nie z tobą wiec ty masz prawko zrobiszł błąd dostajesz mandat moto jest chore bo ma łysa opone i zabierają mu dowód. Możliwe że jak to sie dzieje gdy masz np łysa opone bedziesz musiał zrobić dodatkowy przeglad ten papierek pójść po dowód a potem iść i podbić przeglad w tym sie do konca nie orientuje , ale gdy mi skosili dowód za łysa opone kiedyś to musiałem robić dodatkowy przegląd żeby odzyskać dowód (20zł) ale miałem aktualny przegląd. Na moje oko gdy nie ma przeglądu to ci rypna dowód.
_________________
Jazda na etezecie jest najlepsza na świecie!!! ;D

Ecia ->
http://www.youtube.com/watch?v=CXDlrvdvEiw
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ-150/30840

Jak pomogłem kliknij POMÓGŁ
 
 
     
Chinczyk 
Nowicjusz

Motocykl: MZ ETZ 150e '90r
Pomógł: 31 razy
Wiek: 29
Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 513
Skąd: Okolice Brzozowa
Wysłany: 2010-07-25, 08:25   

Tak.
Zabierają dowód, dają Ci kwitek który podbijasz u mechanika że przegląd zrobiłeś (ma się na to chyba tydzień) idziesz z nim do wydziału komunikacji (czy gdzieś tam (nie jestem pewien) pokazujesz go i oddają Ci dowód.
Ale czy są jakieś dodatkowe koszta wydania dowodu to nie wiem.
_________________
Pomogłem? Kliknij "pomógł"!
 
 
     
Krycha 
Grupa Podlasie


Motocykl: VTR Firestorm
Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 1302
Skąd: Brańsk
Wysłany: 2010-07-25, 09:45   

Krycha napisał/a:
Jedziesz na stację z tym papierkiem, płacisz za przegląd plus druczek ze stacji, lecisz do Wydziału Komunikacji pokazujesz wszystko i odzyskujesz dowód z wbitym przeglądem.

Pisałem już o tym, dziewczyny wcale nie czytacie tematu. :mrgreen:
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ptcEkErrM1g
"Max w obrotomierzu, pot leci po kołnierzu"


" ZaKrystian, powiedz mi, ile Jawa pali Ci?"
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2014-12-22, 15:08   

Zostałem ukarany karą grzywny za poruszanie sie pojazdem niedopuszczonym do ruchu (art. 94.2.) sęk w tym, że zgodnie z art. 66 oraz art. 71 p.r.d. brak ważnego badania technicznego nie jest niedopuszczeniem do ruchu. Dlatego piszę odwołanie.
Potrzebna mi informacja nt. tego czy jest jakieś szczegółowe rozporządzenie definiujące ważność dowodu rejestracyjnego albo wyrok Sądu Najwyższego w podobnej sprawie.
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14