» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
brak przeglądu
Autor Wiadomość
Dodek 
...

Motocykl: mz cbr
Pomógł: 88 razy
Wiek: 28
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2201
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-12-22, 20:21   

Przyjąłeś mandat? Znowu ujawnia się nieznajomość przepisów przez ludzi który powinni je dobrze znać.
Moge ci jutro popatrzeć w lexie na komentarze , ale na 99% ta podstawa to bzdura.
Podobnie jak mandaty za nieprzerejestrowanie pojazdu po 30 dniach.
Jc dodam od siebie że znalazlem furtke dot. kar od UFG za brak ciaglości polis -gdyby ktos potrzebował pw.
 
     
Mecenas 

Motocykl: ETZ 150
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 8
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2014-12-22, 21:49   

Dodek,
a jest mozliwosc jakas aby nie przyjmowac mandatu?

[ Komentarz dodany przez: motomaciey: 2014-12-22, 22:01 ]
Pisz poprawnie po polsku!
_________________
Ubezpieczenia OC, AC i inne. Najlepsze oferty :)
Dodatkowe znizki KLIK
 
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2014-12-22, 22:00   

Mandatu nie przyjąłem bo na miejscu zdarzenia nikomu nie przyszło do głowy żeby go wystawić. Dopiero pół roku po wypadku postanowił się odgryźć osobnik na, którego efekty pracy (umorzenie postępowania w innej sprawie) złożyłem zażalenie, z resztą uwzględnione i złożył wniosek o ukaranie mnie, a Sąd klepnął bez poinformowania mnie o terminie sprawy... Co do art. 94.2. kw dobrą podstawę prawną już mam, że nijak się ma do braku OBT. Potrzebuje jeszcze mocnego argumentu, że brak OBT nie jest czynem zabronionym z żadnego innego art. kw.
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2014-12-23, 02:46   

motomaciey napisał/a:
Zostałem ukarany karą grzywny za poruszanie sie pojazdem niedopuszczonym do ruchu (art. 94.2.) sęk w tym, że zgodnie z art. 66 oraz art. 71 p.r.d. brak ważnego badania technicznego nie jest niedopuszczeniem do ruchu. Dlatego piszę odwołanie.
Potrzebna mi informacja nt. tego czy jest jakieś szczegółowe rozporządzenie definiujące ważność dowodu rejestracyjnego albo wyrok Sądu Najwyższego w podobnej sprawie.


Orzecznictwa Sądu Najwyższego, nie są wiążące dla sądów niższych instancji. Te mogą wydać wyrok sprzeczny z orzecznictwem SN, jeśli mają do tego przesłanki (i tu niestety kłania się interpretacja prawa - pięciu sędziów i pięć wyroków... ). Taki ot, polszy paradoks prawny.
Wiem, bo sam się na tym przejechałem.
Lektura KLIK
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
Dodek 
...

Motocykl: mz cbr
Pomógł: 88 razy
Wiek: 28
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2201
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-12-23, 18:30   

Na dobranoc
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2014-12-28, 20:17   

Do całości sprawy, dotyczącej dopuszczenia do ruchu drogowego pojazdów, łatwo można dopiąć również art. 5 i 7 Konstytucji RP, zgodnie z którym Rzeczpospolita Polska zapewnia bezpieczeństwo obywateli i może to mieć zastosowanie prawne w przypadku nie spełniania norm dotyczących stanu technicznego pojazdu opisanego w ustawach prawa o ruchu drogowym.

Moim zdaniem, wykłócanie się jakoby pojazd nie posiadający ważnego badania technicznego mimo wszystko mógł poruszać się w ruchu lądowym po drogach publicznych, nie znajduje zastosowania.

Jeśli jednak Macieju podejmiesz próbę udowodnienia swojego, proszę Cię o poinformowanie mnie o wyniku tej sprawy. Jest dla mnie ciekawym jej rozwój.
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13