» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: motomaciey
2012-01-17, 17:02
Rejestracja motocykla - opis
Autor Wiadomość
Qba 
mod_team
VIP


Motocykl: brak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 1383
Skąd: Orzechówka/Langley
Wysłany: 2009-08-05, 12:48   

Jeśli jest możliwość rejestracji to nie ma problemu, numery nabije i Okręgowa Stacja Kontroli pojazdów.
Przebijania numerów nie opisze bo to nie legalne i nie popieram tego, ale dawniej się robiło w stodole/garażu, tylko trzeba mieć dowód.
Aha to co pokazujesz to rama od MZ 150, a ty z tego ci pisałeś masz 251 a to są 2 całkiem inne ramy i nie daj sobie wmówić że to jest to samo. Do tego w 251 występowały 2 rodzaje ram. Do wersji z metalowym błotnikiem i plastikowym- różnią się miejscem mocowania amortyzatora tylnego, mocowaniem błotnika, miejscem na diody prostownicze i kilkoma innymi drobiazgami.
Ramy do 251 w ofercie ma chyba www.wilmat.pl ale czy mają je dostępne to już nie wiem.
Ogólnie ciężko o ramę do 251 szczególnie tą nowszą pod błotnik plastik- eMZetkowicz Ci może coś o tym powiedzieć.
_________________
Ja tu tylko sprzątam...
 
 
     
boro912 

Motocykl: MZ 251
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2009-08-06, 12:12   

dziekuje za informacje
mam MZ 251, z metalowym błotnikiem
napisałem do Wilmat teraz bede czekał na odpowiedz od nich
A może ktoś z was ma do sprzedania rame z papierami do mz 251 może być pogieta aby była z papierami
_________________
Kamil :)
 
 
     
komar126.90 

Motocykl: MZ TS 250/1
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2009-10-24, 10:48   

Czy ktoś z Was rejestrował pojazd bez OC? Chodzi mi o to, że znajomy ma mz-tke, ale nie płaci za nią OC już z 10 lat a ja chciałbym od niego odkupić to moto tak żeby nie miał żadnych konsekwencji ze strony "funduszu ubezpieczeniowego" - nie wiem jak się to dokładnie nazywa, za to że nie płacił OC są jakieś spore kary. Jak to ominąć, bo z tego co się dowiedziałem to ścigają te pojazdy od około 2003 roku. Starsze pojazdy nie są w bazie i jak się ich nie sprzedaje to tylko kwitną w ogródkach i szopach bez konsekwencji. Nowo nabyte zgłaszane są przez towarzystwa ubezpieczeniowe przy próbie ich ubezpieczenia właśnie do tej bazy i sprawdzana kontynuacja ubezpieczenia.
 
     
KilleRart 
Motórz ile wlezie


Motocykl: Kawa KLE500A [CTR]
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 103
Skąd: Chełmża
Wysłany: 2009-10-24, 22:00   

Ja zrobiłem tak:

Kupiłem ETZ'tke z papierami i tablicą bez umowy, bez OC i przeglądu.
Zrobiłem przegląd, ubezpieczyłem moto w TUW, spisałem z kolegą umowę taką aby była i wio.
Nie wiem jak u ciebie w wydziale komikacji, ale u mnie chcieli OC aby przerejestrować. Wiedziałem o tym wczesniej i przed przerejestrowaniem ubezpieczyłem.

A co do przebijania mumerów to jest to legalne. Sam pytałem o to w wydziale komunikacji. Przed najbliższym przeglądem który wypada w maju jadę do Torunia do starostwa z kwitem ze stacji kontroli pojazdów i tam wydadzą pozwolenie na przebicie numerów na nowej tabliczce znamionowej. Oczywiście starych numerów aby nie zmieniać i płacić za nowy dowód rejestracyjny.
_________________
Pamiętaj motocyklisto. Motocykl nie wybacza błędów kierującego.
Moja była: http://www.polskajazda.pl...Z/ETZ,250/65599
Praca dwusuwu
http://upload.wikimedia.o...se_Zweitakt.gif
 
 
     
Qba 
mod_team
VIP


Motocykl: brak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 1383
Skąd: Orzechówka/Langley
Wysłany: 2009-10-25, 16:13   

KilleRart, Przy nabijaniu numerów na SKT nabijają ci swoje numery składające się z numeru stacji kontroli oraz kolejny numer jaki nabijają. Dostajesz także nową (zastępczą) tabliczkę znamionową. Nikt Ci całkowicie legalnie nie nabije tych samych numerów co fabrycznie takie coś jest niedopuszczalne. Kolega ostatnio nabijał numery bo mu przegnił element na którym był numer (w samochodzie) i ma numer nadwozia RZ...... (stacja w Rzeszowie) i wtedy musisz wymienić dowód. Coś Ci stare babki w wydziale źle powiedziały albo nie zrozumiałeś
_________________
Ja tu tylko sprzątam...
 
 
     
KilleRart 
Motórz ile wlezie


Motocykl: Kawa KLE500A [CTR]
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 103
Skąd: Chełmża
Wysłany: 2009-10-27, 10:29   

Widać wszędzie jest inaczej. Dla pewności pytałem raz jeszcze. Moja tabliczka oryginalna z czasów DDR zakupiona w sklepie XXXX (nie wymieniajmy nazw) i nabijają taki sam numer, lecz tabliczkę nitują w innym miejscu motocykla.
_________________
Pamiętaj motocyklisto. Motocykl nie wybacza błędów kierującego.
Moja była: http://www.polskajazda.pl...Z/ETZ,250/65599
Praca dwusuwu
http://upload.wikimedia.o...se_Zweitakt.gif
 
 
     
johny89 


Motocykl: SC44
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 176
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2010-03-03, 11:14   

Nie cały tydzień temu kupiłem Mz. Przegląd i OC mam do sierpnia tylko muszę się udać do PZU żeby przepisali na mnie? Trzeba to zrobić przed udaniem się do US i Wk? Czy od kwoty 1000 liczy się podatek?
 
     
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2010-03-03, 15:33   

A zadałeś sobie chodź trochę trudu i przeczytałeś cały wątek? Wątpię, bo jak byś przeczytał to byś znalazł odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Nie licz na to, że przez twoje lenistwo ktoś będzie Ci usługiwał i podawał wszystko jak na tacy :!:
 
     
johny89 


Motocykl: SC44
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 176
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2010-03-03, 15:49   

Tak się składa że czytałem.
 
     
DymekW15 


Motocykl: SUZUKI RF 900R RIZLA
Pomógł: 4 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 136
Skąd: Gozdnica/ Żagań
Wysłany: 2010-03-03, 20:10   

widac ze nie dokladne :mrgreen:
_________________
MOTÓR JEST WIECZNY!!!!!!!!!!!!!

APRILIA TUAREG 350 WIND

Zapraszam do kupywania
http://www.allegro.pl/sho...item=1123521689
 
 
     
łojek 

Motocykl: GS 1200, MZ ES 250/2
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 48
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-03-05, 20:19   

do 1000 zł nie płacisz podatku w naszym urzędzie nie trzeba od razu przepisywać OC ale przy odbiorze twardego dowodu trzeba okazać oc na siebie
_________________
MZ ES 250/2 1972r
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
     
johny89 


Motocykl: SC44
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 176
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2010-03-11, 06:52   

Dziś przerejestrowałem moto. Od kwoty 1000zl nie trzeba płacić podatku. Z urzędu skarbowego od razu skierowali mnie do wydziału komunikacji. Udało mi się że nie było kolejki. 20-30min i było wszystko załatwione. Potem do PZU. Bez problemu przepisali ubezpieczenie. W sierpniu będę musiał opłacić ubezpieczenie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14