» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
karta motorowerowa
Autor Wiadomość
Raval
Gość
Wysłany: 2006-08-21, 11:54   

Mam jeszcze jedno pytanko. Skonczyłem teraz gimnazjum, czy na karte motorowerowa mozna zdawac w szkole sredniej ?? Ile zapłace jeśli mnie złapią na motorowerze (motorower w pełni opłacony a ja mam tylko karte rowerową) bez uprawnień ?? I jeszcze jedno pytanko ktore mnie nurtuje. Czytałem na innym forum ze jeśli zda się na prawojazdy k.A1 to na kategorie A po skończeniu 18 lat nie trzeba robić pełnego kursu tylko jakieś dodatkowe jazdy, czy to prawda ??

Wszystkim serdecznie dziekuje za udzieloną mi pomoc :-D


Pozdro
 
     
William 
Zlotowicz
Mnich


Motocykl: BMW F650
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 1283
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-21, 12:58   

Awers napisał/a:
Kto ma w karcie motorowerowej że: Wydana przez: Szkoła Podstawowa w … gdzieś tam.
Zobacz na zdjęciu. Niech każdy zobaczy, kto nie wierzy.

Kartę wyrobiłem w zeszłym roku, a Ty, Awers, co najmniej 8 lat temu. Najwyraźniej się zmieniło.
Raval napisał/a:
jeśli zda się na prawojazdy k.A1 to na kategorie A po skończeniu 18 lat nie trzeba robić pełnego kursu tylko jakieś dodatkowe jazdy, czy to prawda ?
Teoretycznie tak. Praktycznie? - U mnie w grópie na kursie był chłopak, który miał A1 i wyklinał ten przepis, bo okazało się, że kurs musi jeszcze raz zaliczyć (pełny kurs), więc różnie z tym jest. W zależności od pogody i ciśnienia atmosferycznego. ;-)
Raval napisał/a:
Skonczyłem teraz gimnazjum, czy na karte motorowerowa mozna zdawac w szkole sredniej ?
Szkoła ma jedynie obowiązek wydać kartę a nie umożliwić odbycie egzaminu, czy szkolenia. Jeśli chodzi o szkołę średnią, to mogą być problemy, ale zapisz sobie te ustawy i próbuj... mi się udało! ;-)

Tak wygląda moja karta motorowerowa wydana w zeszłym roku. Jak ktoś nie wierzy - niech zajrzy - wydana przez dyrektora szkoły:
_________________
http://mnich777.blogspot.com/
 
     
Awers 
Zlotowicz


Motocykl: MZ ETZ 251e '91
Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 926
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2006-08-21, 13:22   

No zmieniło się, nawet druczek mam całkiem inny.
Jedno co mamy tak samo to data wydania, Ty masz 24 czerwca 2005r i ja też mam 24 czerwca tylko że 1994r.
_________________
W stronę celu
http://forum.mz-klub.pl/a...php?user_id=527
 
 
     
kilot 
kilot


Motocykl: etz 251
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 27
Skąd: pl
Wysłany: 2006-09-14, 22:24   

W latach 80 simsony ze sklepu były blokowane w 4 miejscach ;gażnik,cylinder,tłumik i zębatka zdawcza, po odblokowaniu było 75-80 km/h.

STOJO prawdziwa czeska jawka to tylko spalinami simsona może sie delektowac :mrgreen:

(miałem prawdziwą czeską jawke i trzy simsony) :lol:
 
 
     
Huberto 
Renegat


Motocykl: Made in DDR
Pomógł: 46 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1614
Skąd: Szczytno
Wysłany: 2006-09-15, 08:34   

Niby motorower może jechać tylko 45 km/h. Mój kumpel ma Yamahę DT 50 i leci mu około 85km/h. Jechał przez miasto ok. 80km/h i wyprzedził jakiegoś VW Transportera po czym zahamował z pichem na skrzyżowaniu. Transporter do niego podjechał i kazał mu zjechaćna pobocze. Okazało się że to "tajniacy". Kazali mu pokazać światła, klakson, kierunkowskazy, sprawdzili papiery, i zapytali się ile można jechać po mieście po czym puścili go :razz:
_________________
TS 250 1973r. była piękna ETZ 250e...

"Ssanie.... bez ssania...."
 
 
     
Stojo 
MZ ES 250/2 TBU 40JM

Motocykl: 2xES 250/2, ETZ 250
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 394
Skąd: Nowy Folwark k.Buska
Wysłany: 2006-09-15, 16:27   

kilot1, może i masz racje (patrząc na twój wiek i czytając posty to widze miałeś nówke simka), ale z tą jawką to prawda że całe jawki ja i silniki jawowskie do rometa były zblokowane (tak wyczytałem w książce pt: "jeżdże motorowerem" i z niej wynika również że simsona można było rejestrować na motocykl) (a w latach 80 istniało takie cos jak zblokowanie jak w obecnych plastikach??????? Wtedy w socjalizmie to chyba nie patrzono na to, heheheh) Jak wyglądało zblokowanie na cylindrze??????????
_________________
IFA mobile DDR
 
 
     
kilot 
kilot


Motocykl: etz 251
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 27
Skąd: pl
Wysłany: 2006-09-16, 10:32   

W cylindrze bylo otwarte tylko połowa kanału wydechowego,wystarczyło rozpiłowac kanał wylotowy ( w tulei cylindra) i było ok.

Jawka w oryginale miała na tłoku 3 pierścienie :!:
 
 
     
led1 


Motocykl: CBR 900 RR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Wrz 2006
Posty: 138
Skąd: Szczałb\Piaseczno
Wysłany: 2006-12-14, 08:26   

No i kruciec od gażnika z jednej strony był zwężony. Wydech można trochę przerobić i moc zwiększa się szczególnie na wyższych obrotach (a jak "ryczy" :mrgreen: )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13