» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wojtek.mz
2019-11-04, 12:39
Etz 150 pali jedynie na popych
Autor Wiadomość
maciejmr

Motocykl: MZ ETZ 150
Dołączył: 20 Lip 2018
Posty: 1
Wysłany: 2019-11-04, 12:15   Etz 150 pali jedynie na popych

Cześć wszystkim,

Wiem, że temat już był, ale niestety przeczytanie nie pomogło mi do tej pory w rozwiązaniu problemu. Kupiłem etz 150 w tamtym , roku niewiele na niej jeżdziłem , ale jakoś chodziła, i paliła przede wszystkim z kopki. Problem pojawił się z zanieczyszczeniem baku w związku z rdza i nie tylko. Oczyściłem bak i odpalała, jednak po jakimś czasie jazdy nie chciała już odpalić z kopa. Wyczyściłem gaźnik , ale dalej to samo. Wymieniłem gaźnik na inny (podobno działający ) i działa , ale dopiero jak odpali z popychu . Po zgaśnięciu nie chce odpalić z kopa. Wymieniłem cewkę .Świeca jest ok. Iskra jest. Kompresja zmierzona 8,5 bara. Może to już za mało. Zapłon elektroniczny. Sam już nie wiem co zrobić. Może ktoś ma jakiś pomysł? Będę wdzięczny.

maciejmr
 
     
halcik 

Motocykl: ES 250/2 i TS 250/1
Wiek: 39
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-11-04, 13:53   

W silniku przy dobrej kompresji do szczęścia są potrzebne 3 rzeczy:
- paliwo z powietrzem w odpowiednim stosunku (regulacja gaźnika (poziom paliwa, regulacja dyszami), lewe powietrze, sprawne ssanie)
- zapłon w odpowiednim momencie,
- drożny wydech
_________________
Moje zabawki
MZ ES 250/2 68, MZ TS 250/1 76
OSA M50 59, OSA M52 65
WSK KOS 85
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5274
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2019-11-04, 16:49   

No i szczelne uszczelniacze na wale oraz brak przedmuchów że skrzy i biegów do komory korbowej. Skupił bym się na tym. Uszczelniacze mogą skutecznie napsuć krwi i półksiężyców. Do tego do sprawdzenia cały dolot i czy nie poci się pod silnikiem.
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16