» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kosior30
2023-07-15, 20:03
Etz 250 89r. przerywa
Autor Wiadomość
Zakercione

Motocykl: etz 250
Dołączył: 05 Lip 2023
Posty: 0
Wysłany: 2023-07-14, 21:54   Etz 250 89r. przerywa

witam,
To mój pierwszy post więc chciałem się przywitać :piwo:
Mam etz 250 elektroniczny zapłon, kupiłem 2 lata temu.
Za dużo nie miałem czasu zaglądać do niej ale od samego początku jak się rozgrzała lekko to na ostrzejszych obrotach zaczynała szarpać.
Ciężko też lekko z gaźnika dałem mechanikowi od skuterów żeby zobaczył wyciek, zamówił chiński gaźnik zmienił przepustnice I cos tam jeszcze poskręcał i nie cieknie. Wziąłem etz na busa prYwiozlem do domu i od razu po odpaleniu waliło w gaźnik, chciałem się przejechać to jeszcze w tłumik moto sprzygasal podczas jazdy.
Oddałem go do mechanika z tego forum, wymienił nieoryginalna linkę z gazu poustawiał gaźnik, coś tam jeszcze podłubał i niby ok, ale znowu po kilku minutach jazdy szarpało nią a nawet potrafiła raz zgasnąć a zrobiłem nią 50km w takim stanie :)
Pomyślałem że to elektryka, zmieniłem cewke, fajkę, przewod.
Problem nadal ten sam.
Na jałowym normalnie palił i pali od kopa wkręca się na obroty ale jak okrecilem na max manetke to raz jakby go na moment odcięło myślałem że zgaśnie ale na dole się opanował. Ale generalnie na jałowym brzmi naprawdę dobrze. Dziś powymieniałem właśnie cewke i cała drogę do swiecy...I problem ten sam jak za mocno odkręciłem to jakby go zalewało albo tracił iskrę. Nie mam za bardzo nowych pomysłów, zamówiłem gaźnik nowy jakiś za 350zl polecany przez jednego forumowicza. Ale nie wiem czy to pomoże...
Zastanawiam się czy nie będzie to simmering a jeśli będzie to jest ktoś w okolicach katowic lub Knurowa który ma sprzęt i pojęcie jak go wymienić?? Mam nowe simmery.
Co do puchnięcia tłoka, to nie był wymieniany z tego co wiem przez poprzedniego wlasciciela. Ma dobrą kompresję i bardzo fajnie pracuje o ile jest na jałowym...
Ktoś ma jakąś podpowiedź?
Z góry dziękuję
Pozdrawiam
 
     
Marcin W. 


Motocykl: Mz ETZ150
Wiek: 45
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 1046
Skąd: Katowice
Wysłany: 2023-07-15, 00:03   

Witaj
Jeśli masz podejrzenie że za wypadanie zapłonów odpowiada simmering tu musiał byś mieć odpowiedniego rodzaju ten simmering z flurokauczuku. Zwykle są dostępne w kolorze brązowym i cenie powyżej 35zł. Do jego poprawnego zamontowania dobrze jest mieć taką specjalną tulejkę.

Mając Rometa to często sprawdzałem czy simmering nie przepuszcza robiąc miksturę wodę z mydłem no i aplikowałem na simmering. Jak robiły się bańki to przepuszczał. Dziś są specjalne spreje do sprawdzania szczelności i nimi można się posiłkować.
Jako że jestem z Katowic to w tym aspekcie będę mógł ci pomóc.
Jednak też trzeba przyjęć się samemu zapłonowi skoro piszesz że masz elektroniczny. Być może masz uszkodzony nadajnik ( a w nim hallotron) przez to nie działa ten zapłon jak trzeba.
Być może też masz uszkodzony wpust w w wirniku i przez to zapłon się przestawia lub nie można go precyzyjnie ustawić. Tutaj też będę mógł ci pomóc jeśli będzie taka konieczność i naprawić ci wpust kompleksowo regenerując ci wirnik. Jak co to pisz na PW.
_________________
Motto braci Koala-"Jesteśmy po to aby pomagać..."
"A przyczyną wszystkich naszych problemów jest zwykła mała niepozorna usterka..."
Szukasz wirnika do MZ ETZ 150/250/251 lub twój wirnik wymaga regeneracji sprawdź moje aukcje (oraz dział ogłoszeń forum)
http://moto.allegro.pl/sh...hp?uid=10843433
 
 
     
Wolf 


Motocykl: 150 301 2xOrzeł1
Wiek: 32
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 766
Skąd: Ostrów Wlkp.
Wysłany: 2023-07-15, 08:42   

Gaźnik nie przerywa, jaki kupiłeś?
Cewke jaką kupiłeś?
Na moje koniec modułu lub impulsatora, wymień na platynki MZA żeby wykluczyć problem.
 
     
Zakercione

Motocykl: etz 250
Dołączył: 05 Lip 2023
Posty: 0
Wysłany: 2023-07-19, 09:04   

Wolf napisał/a:
Gaźnik nie przerywa, jaki kupiłeś?
Cewke jaką kupiłeś?
Na moje koniec modułu lub impulsatora, wymień na platynki MZA żeby wykluczyć problem.

Gaźnik z JackMotors: GAŹNIK MZ ETZ 250 30N3-1 BVF ORG 349zł
Cewka:
https://allegro.pl/oferta/cewka-zaplonowa-butelkowa-12v-mza-mz-etz-250-251-13737398645?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=MWM3NzNjODYtZmEzOS00ZTc0LWEyY2MtNTNjZDkzOWMxOWU0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=842b1ab1-aa0f-4dfc-943e-c07e2d239612.
Fajke jakaś najdroższa jaka była :) i przewód jedyny jaki był.
Cewkę montowałem w swoim stylu czyli nie zapamiętałem jak mają iść kable i przez moment
pomyliłem i kabel pojedyczny czarno czerwony podpiałem razem z zielonym. nie odpalała, nagrzała sie troszke, i przelozylem ten czerwono czarny to podwójnego czerwonego a zielony został sam i odpaliła od razu.

Gaźnika jeszcze nie zamontowałem, wczoraj mi przyszedł chyba zaraz pojdę go zamontować.
Dziwne, że po ostatniej "naprawie", czyli wymiana linki z gazu, regulacja gaźnika, regulacja zapłonu, chwile działało dobrze a potem co raz gorzej, a teraz to już praktycznie nie da się jeździć przygasza go, po odkreceniu manetki podczas jazdy to jakbym go zgasił na chwile.

Tak bardzo chciałbym w końcu pojeździć :( chociaż raz porządnie pojeździć odkad ją mam.
 
     
dex 


Motocykl: Toffik, XTZ 850 ST
Wiek: 39
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 1053
Skąd: Wawa - Zamość
Wysłany: 2023-07-19, 10:46   

Sprawdzałeś drożność kranika paliwa?
Jeśli jest lekko przytkany, to objaw może pasować. Chwila roboty, więc warto sprawdzić.
Najlepiej weź jakąś butelkę i zasil gaźnik na próbę z niej.

Ale podobnie jak chłopaki, obstawiam problem z zapłonem.
Co to za elektronik? Oryginalny, czy jakiś chińczyk?
_________________
Toffik czeka na więcej uwagi, Tenera wybiera się do makijażystki, a DEXFALIA bryka i co jakiś czas nóżkę złamie...
 
 
     
Zakercione

Motocykl: etz 250
Dołączył: 05 Lip 2023
Posty: 0
Wysłany: 2023-07-20, 14:44   

dex napisał/a:
Sprawdzałeś drożność kranika paliwa?
Jeśli jest lekko przytkany, to objaw może pasować. Chwila roboty, więc warto sprawdzić.
Najlepiej weź jakąś butelkę i zasil gaźnik na próbę z niej.

Ale podobnie jak chłopaki, obstawiam problem z zapłonem.
Co to za elektronik? Oryginalny, czy jakiś chińczyk?

Hej, tak kranik sprawdzany, wężyk też dla św spokoju wymieniany,
no tak to pracuje, jak kiedyś w cbr pozbyłem sie pompy paliwa i przy małej ilosci beznyzny w baku szarpał przy dużych szybkościach no ale wiadomo nie tak jak dwusuwa z jednym cylindrem :D
Tu szarpanie jest podobne, poprostu jakby nie było wybuchów, tylko czasem fuknie albo w gaźnik albo w dekiel, cięzko mi określić no i im dluzej jezdzi od wizyty u naprawiacza tym bardziej sie pogarsza...więc chyba rzeczywiscie zapłon się przestawia, moze ktoś z katowic chciałby jakos pomoc to sprawdzic ? :P

Elektronik oryginalny.
 
     
Marcin W. 


Motocykl: Mz ETZ150
Wiek: 45
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 1046
Skąd: Katowice
Wysłany: 2023-07-21, 08:46   

Jak zapłon ci się przestawia to sprawdź wpust na wirniku. Jak będzie zacięty wtedy się tak właśnie dzieje że przestawia się zapłon. Jak sprawdzisz i to się potwierdzi to przyślij mi sam wirnik lub dostarcz osobiście. Zrobię ci go w ciągu 24h. :piwo:
_________________
Motto braci Koala-"Jesteśmy po to aby pomagać..."
"A przyczyną wszystkich naszych problemów jest zwykła mała niepozorna usterka..."
Szukasz wirnika do MZ ETZ 150/250/251 lub twój wirnik wymaga regeneracji sprawdź moje aukcje (oraz dział ogłoszeń forum)
http://moto.allegro.pl/sh...hp?uid=10843433
 
 
     
Miles Monroe 

Motocykl: MZ ETZ 251e
Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 307
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2023-08-24, 22:25   

I jak? Udało Ci się zdiagnozować usterkę?
 
     
Zakercione

Motocykl: etz 250
Dołączył: 05 Lip 2023
Posty: 0
Wysłany: 2023-09-08, 10:16   problem rozwiazany

Witajcie, przepraszam za dlugą nieobecność ale wczoraj odebrałem moto od kolegi z forum z zawiercia, naprawił mi wszystko i moto smiga jak wścieknięte.

Wymieniliśmy simmeringi, jeden chyba lekko puszczał od prawej strony. I zapłon nowy.

Co do kranika to zrobiłem generalne czyszczenie kranik rozebrałem jak do rosołu, w odstojniku masa rdzy, cały zasyfiony rdzą. Przeczyściłem bak karcherem i denaturatem, ruda woda leciała chyba z dwie minuty z niego :(
Wszystko poczyszczone, i porobione. Mogę się cieszyć jazdą przynajmniej na koniec sezonu :piwo: :piwo: :piwo:
Dziękuje chłopy za pomoc.
Zdaje się, że największą winę ponosił jednak zapłon.

Pozdrawiam!
 
     
jaroquest 


Motocykl: ETZ 251 i 250/300
Wiek: 35
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 514
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2023-09-09, 06:21   

A ja to bym nikomu z tego Zawiercia moto do naprawy nie dawał :mrgreen: :mrgreen:
 
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5286
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2023-09-09, 14:23   

jaroquest Też słyszałem same złe rzeczy o typie, że zrobi raz a dobrze, jak dla siebie, że się trochę zna i już to kiedyś robił i conieco potrafi :piwo:
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
Miles Monroe 

Motocykl: MZ ETZ 251e
Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 307
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2023-09-09, 21:31   

Zakercione, gratulują przewrócenie MZ do sprawności.
 
     
Reich 
Jawer's back


Motocykl: ETZ 250
Wiek: 34
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 1685
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2023-09-13, 08:41   

Mowa o Kolo, prawda? :mrgreen:
_________________
Wino, konserwy, muzyka bez przerwy heavy

Strachliwi zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali eMZeciarze.

Gdzie kończy się asfalt, zaczyna się przygoda.
 
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5286
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2023-09-13, 09:09   

Reich nieeee :grin:
Z Jarka sobie tak letko śmieszkujemy :piwo: oczywiście luźne majty, Jaro wie co robi :piwo:
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
jaroquest 


Motocykl: ETZ 251 i 250/300
Wiek: 35
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 514
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2023-09-13, 09:40   

Reich specjalnie tak piszę :mrgreen: bo nas nie rozróżnia :mrgreen:
 
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5286
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2023-09-13, 10:29   

jaroquest aaa kumam :piwo:
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7517
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2023-09-13, 15:20   

jaroquest napisał/a:
Reich specjalnie tak piszę bo nas nie rozróżnia


Musicie sobie kokardki we włosy w różnych kolorach wiązać :lol:
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Reich 
Jawer's back


Motocykl: ETZ 250
Wiek: 34
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 1685
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2023-09-14, 10:56   

Cytat:
Musicie sobie kokardki we włosy w różnych kolorach wiązać


Jak rolnicy w Wejcherowie, co by żonę od krowy odróżnić :mrgreen:
_________________
Wino, konserwy, muzyka bez przerwy heavy

Strachliwi zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali eMZeciarze.

Gdzie kończy się asfalt, zaczyna się przygoda.
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7517
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2023-09-14, 21:14   

:lol3:
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16