» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: motomaciey
2014-01-21, 20:02
Jawa czy ETZ ?
Autor Wiadomość
Poszy150 


Motocykl: MZ ETZ 150x
Pomógł: 17 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-01-07, 22:31   

krystian250, Nie zrozumiałeś mnie. Ja mam ETZ 150 a to o tej Jawie co mówiłem to na podstawie zdjęcia co dałeś ;)
_________________
Nie da Ci żona, nie da sąsiadka, tego co może dać Ci MZtka :)
 
 
     
Michał_22 


Motocykl: Mz Etz 301e
Pomógł: 33 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 791
Skąd: Okolice Łańcuta
Wysłany: 2008-01-07, 23:06   

przemekpiotr Dla mnie oba modele sa OK. A z reszta zobacz fotke..
_________________
W garażu - Polonez Caro Plus 1.8 16V, Mz Etz 301e, Romet Ogar 205 i Motorynka Pony M2.
 
 
     
Bambek 
FSC STAR


Motocykl: MZ ETZ 251e SIMSON
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-07, 23:28   

ano jawa jawa.. to pierzenie w niej mi sie podobalo... pamietam tez jak mialem komara a koledzy mojego brata mieli wtedy po 18 lat scigali sie jawami po ulicach...dziewczyny na tylnym siedzeniu wozili ;-) a ja jako berbec, mialem z 9 lat i smigalem komarem.... to byl chyba moj ukochany sprzet, niestety... komar zmarl smiercia naturalna, ale kiedys kupie i zrobie sobie takiego komarka ;-)
_________________
Fabryka Samochodów Ciężarowych STAR w Starachowicach
 
     
Przemek250 
etz 250 super motor

Motocykl: Etz 250
Wiek: 34
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 25
Skąd: Wydrze
Wysłany: 2008-01-08, 09:37   

Fajna etz :piwo: :lol:

[ Dodano: 2008-01-08, 09:44 ]
A jesli chodzi co lepsze jawa czy mz to moim zdaniem mz etz 250 sam zamierzam kupić jeszcze 3 od Michała ale każdy ma swój gust :cool: :piwo:
_________________
W mojej stajni :
MZ etz 250
Mz etz 250
romet ogar
MZ ETZ 250
www.polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ,250/16894
http://www.polskajazda.pl...Z/ETZ,250/23676
 
 
     
Krycha 
Grupa Podlasie


Motocykl: VTR Firestorm
Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 1302
Skąd: Brańsk
Wysłany: 2008-01-08, 11:35   

Poszy150, aha spoko!Ale przyznacie ze ta jawa ze stronki jest bardzo bardzo ładna!Ale wczoraj oglądałem zdjęcia MZ etz250 i też całkiem całkiem ten motorek wygląda(chciałem sie przestawić żeby już nie myśleć o tej Jawie)Patrzcie jaki kozak!Fajnie wygląda na tej ETZ

[ Dodano: 2008-01-08, 12:01 ]
I na co tu sie zdecydować???Mz chyba nie da sie tak przerobić.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ptcEkErrM1g
"Max w obrotomierzu, pot leci po kołnierzu"


" ZaKrystian, powiedz mi, ile Jawa pali Ci?"
Ostatnio zmieniony przez Krycha 2008-01-11, 10:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AdEk2007 
Grupa Podlasie


Motocykl: R1
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 679
Skąd: Mońki
Wysłany: 2008-01-08, 13:25   

Jakoś dla mnie dziwnie. Najwyżej zmienić bak od 251 :D i silnik 250 :twisted:

Patrzcie na to :D Wygląd ma groźniejszy niż te Jawasaki :lol:
_________________
Bo żyje się po to aby śmigać na moto! :lol2:
 
     
przemekpiotr 


Motocykl: ETZ 250e SV650
Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 390
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2008-01-08, 17:27   

AdEk2007, wygląda groźnie, bo prawie cała jest czerwona, ale dla mnie WT... Ta jawa ładniej zrobiona, ale i tak ten jebutny gar w dwieściepięćdziesiątce bardziej wzbudza respekt niż te jawoskie orzeszki... :lol: :DD
_________________
Szukam sposobu by kiedyś polecieć jak Ikar na skrzydłach tej wolności... I jeśli mam jak on spaść, to spadnę jak on, ale szczęśliwy, bo żyłem naprawdę...
<<BlackGangstaETZ>>
 
 
     
Krycha 
Grupa Podlasie


Motocykl: VTR Firestorm
Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 1302
Skąd: Brańsk
Wysłany: 2008-01-08, 17:47   

przemekpiotr, masz racje ta Mz cała czerwona taka jakby kto ją burakiem natarł! :wink: ale garnek ma ładniejszy niż te 2 małe w Jawie taki byczek z niego:p a te podwójne lampy z tyłu nie wiem co o tym sądzić...Mz to Mz a Jawa to Jawa.Każdy z tych motorków ma swoje wady i zalety, jednych więcej, drugich mniej ale każdym z nich można odczuć taką samą przyjemność z jazdy jaką daje jazda motorkiem...
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ptcEkErrM1g
"Max w obrotomierzu, pot leci po kołnierzu"


" ZaKrystian, powiedz mi, ile Jawa pali Ci?"
 
     
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2008-01-08, 18:04   

Michau napisał/a:
krystian250 napisał/a:
Może ktos inny pochwali tą nieszczęsną Jawencje??? :cool:

Nie spodziewaj się tego na tym forum :piwo:


A niech sie spodziewa. Fanatycy jawy czuwają :mrgreen:

A tak ogólnie: wiele było na tym forum wypowiedzi, że jawa fe, że jawa pali jak smok, że jawa psuje się zawsze i wszędzie itd. itp. A sytuacja wygląda tak:
dawno, dawno temu, kiedy połowy z forumowiczów nie było na świecie, a o internecie nikt nie słyszał, w "sklepach" sprzedawano motocykle marki MZ i JAWA. Byli ludzie którzy mieli lepsze znajomości i kupowali etz 250 która w owych czasach była najdroższym dostępnym moto. Była też jawa 350 i etz 150, które mimo wielkiej różnicy w osiągach, kosztowały prawie tyle samo. Kto szukał moto do jazdy (byle sie toczyło i mało paliło) brał etz 150, a kto szukał tanio motocykla do szaleństw brał jawę (etz 150 była do tego za słaba a etz 250 za droga). Dlatego w obecnych czasach jest też duży odsetek zakatowanych jaw (można zauważyć to na allegro). Sam jeździłem na kilku 250tkach oraz kilkudziesięciu jawach w tym jednej prawie nie jeżdżonej - miała niecałe 3tys przebiegu. Sprzęt nie do porównania. Żadna jawa, nawet po remoncie nie będzie chodzić tak jak tamta. A do czego zmierzam?? Do tego, że tylko zadbany motocykl potrafi powiedzieć cokolwiek o modelu. I dlatego, od tamtej pory, nie stwierdzam (ogólnikowo) który motocykl jest szybszy, mniej awaryjny, fajniejszy itp. bo przy obecnym zużyciu tych maszyn wszystko zależy od egzemplarza.

Koniec wywodu :razz:
 
     
tomasz102 
V.I.P.


Motocykl: MZ ETZ 298e
Pomógł: 11 razy
Wiek: 35
Dołączył: 20 Lis 2005
Posty: 1540
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2008-01-08, 18:42   

krystian250 napisał/a:
MZ etz250 i też całkiem całkiem ten motorek wygląda(chciałem sie przestawić żeby już nie myśleć o tej Jawie)Patrzcie jaki kozak!Fajnie wygląda na tej ETZ


hahaha przecież to nasz klubowicz gorbi2 :los:
_________________
w garażu: MZ ETZ 250 , Kawasaki 440 LTD, Renault 19. "Życie się kręci powyżej czterech tysięcy."
Tomek, stopka!
 
 
     
Michau 

Motocykl: Suzuki GS 500
Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 258
Skąd: Skarszew
Wysłany: 2008-01-08, 18:43   

Xargo1, tyż fakt, ale kolega pyta co ma kupić, chodzi o porównanie motocykli dostępnych na rynku, a nie o porównanie modeli :razz: Więc jak sam napisałeś MZ wypada lepiej, chyba żeby trafić na jawe z trzytysięcznym przebiegiem (igła w stogu siana) :piwo:
 
 
     
NaczelnyFilozof 


Motocykl: CZ 350 '83
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 25
Skąd: Jeleśnia
Wysłany: 2008-01-08, 18:54   

Michau napisał/a:
Xargo1, tyż fakt, ale kolega pyta co ma kupić, chodzi o porównanie motocykli dostępnych na rynku, a nie o porównanie modeli :razz: Więc jak sam napisałeś MZ wypada lepiej,


Jak małe dzieci :oczy:
Szuka sie motocykla niezakatowanego i nie naprawianego przy pomocy młotkow :wink:

Ja bym swojej Cezety nie zamienił na Jawe ani inny MZtowy wynalazek.

I proponuje przed wyborem przejechać się jednym i drugim motocyklem. Bo prowadzenie tych motocykli jest zgoła odmienne. :piwo:
_________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
 
 
     
tomasz102 
V.I.P.


Motocykl: MZ ETZ 298e
Pomógł: 11 razy
Wiek: 35
Dołączył: 20 Lis 2005
Posty: 1540
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2008-01-08, 19:06   

Jeżeli ktoś potrafi sam zrobić sobie porządnie motocykl i przygotowąc go do trasy to oba są dobre. Demoludy są wymagające i jeżeli ktoś nie katuje sprzeta to będzie mu służył bardzo długo i niezawodnie.
_________________
w garażu: MZ ETZ 250 , Kawasaki 440 LTD, Renault 19. "Życie się kręci powyżej czterech tysięcy."
Tomek, stopka!
 
 
     
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2008-01-08, 19:07   

Michau napisał/a:
Xargo1, tyż fakt, ale kolega pyta co ma kupić, chodzi o porównanie motocykli dostępnych na rynku, a nie o porównanie modeli :razz: Więc jak sam napisałeś MZ wypada lepiej, chyba żeby trafić na jawe z trzytysięcznym przebiegiem (igła w stogu siana) :piwo:


Ja po prostu napisałem że ciężej będzie mu znaleźć jawę w dobrym stanie. Nie napisałem wcale że MZ jest lepszym moto, bo jawa nie jest wcale zła. Wszystko zależy od indywidualnych preferncji. Trzeba tylko dorwać dobry egzemplarz. A opinie osób które mówią że jawa się psuje bo bratu ciotecznemu sąsiada sie psuła można wsadzić głęboko w ***. Jeżeli nie ma wiejskiego tuningu, jest zadbana i pracuje w miarę równo to będzie jeździć, jeździć i jeździć (dla przykładu jawy M4iusha, Naczelnego, Williama i wielu wielu innych osób).

Ps. Ja np. ze względu na budowę ciała nie mógłbym jeździć MZ bo 5 bieg to katorga, a jawa ma na tyle duży moment na 4 biegu żeby można było w miarę normalnie podróżować. Natomiast dla kogoś innego skrzynia 4 to duża wada więc nie mógłby jeździć jawą... Tak więc wszystko opiera się o indywidualne preferencje...
 
     
Krycha 
Grupa Podlasie


Motocykl: VTR Firestorm
Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 1302
Skąd: Brańsk
Wysłany: 2008-01-08, 19:42   

jejku patrze ze spora dyskusja z tego wyrosła:)Właśnie o to chodzi zależy od tego kto co lubi.Ja lubię jawę za to za ze ma 2 tłumiki, fanie burczy patataj patataj... i że jest duża i szeroka.porostu jest na czym usiąść.a Mz ma super silnik i na dodatek gwiżdze!Także jak mi się trafi Mz albo jawa nie bede sie zastanawiał...Wybiorę ten który ma lepszy stan i nie był katowany.bez względu na to czy ma na zbiorniku napis MZ czy JAWA. Moto to moto!
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ptcEkErrM1g
"Max w obrotomierzu, pot leci po kołnierzu"


" ZaKrystian, powiedz mi, ile Jawa pali Ci?"
 
     
rogal.150 


Motocykl: 251,ts,gsx750
Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 58
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-01-08, 20:02   

co do 251 to powiem ze to tez nie jest duze moto(tak naprawde 150 z duzym silnikiem :P ) jak chcesz jezdzic w dlugie trasy to tylko 250, ja mam 150 ojciec zakupil sobie ostatnio 251 poniwaz to bylo jego marzenie w mlodych latach i jak siada na niej to ja juz sie prawie nie mieszcze :P
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2008-01-08, 20:19   

Cz prowdzi sie nie źle ale dobijajacy jest jej osprzet typu klamki i manetki w połoczeniu z skokiem dźwigni biegów psuja wszystko;/
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
SOVIETVW 
Zlotowicz
'nas niedogoniat...


Motocykl: ETZ 251/ DR 800 S
Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1309
Skąd: Meseritz
Wysłany: 2008-01-08, 20:32   

osobiscie wolał bym CZ od jawy,jednak sa solidniejsze,ale wogule to te silniki sa dosyc delikatne,mialem okazje centrowac wał od jawy,to katastrofa jak to sie perzestawia,jesli ktos rozbierze silnik w tym i zlozy bez centrowania to silnik nie ma prawa dlugo pochodzic,ten automat zmiany biegów w jawie to dramat,badylarstwo wytłoczone z blachy,no i ta skrzynia biegów tez troche zadelikatna,kwestie spalania lepiej pomine :lol: ,swego czasu sam bylem zjarany na jawe bo mimo tych niedogodnosci to jednak 2 cylindry maja swoj urok,praca tego silnika jest rownie niepowtarzalna jak MZ,i niepowiem bardzo mi sie podoba.I pewnie jawy to by były zaje fajne maszyny gdyby zrobili je niemcy :mrgreen:
_________________
Obecnie w mojej stajni stoją:

MZ ETZ 251
SUZUKI DR 800
VW GOLF III 1.9 TDI
VW GOLF GTI 20 Jahre
MERCEDES-BENZ GE-280 (niedługo 300 TD)
http://www.tagworld.com/Soviet/World/MyWeb.aspx
 
 
     
AdEk2007 
Grupa Podlasie


Motocykl: R1
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 679
Skąd: Mońki
Wysłany: 2008-01-08, 20:46   

co prawda to prawda ----> jawa jest jak z bagna :lol:
a emzeta sprawuje się jak dobra pięćseta :twisted:

P.S W razie wszelakich wątpliwości związanych z tym stwierdzeniem proszę o kontakt z przemekpiotr :mrgreen:
_________________
Bo żyje się po to aby śmigać na moto! :lol2:
 
     
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2008-01-08, 20:58   

Cytat:
co prawda to prawda ----> jawa jest jak z bagna :lol:
a emzeta sprawuje się jak dobra pięćseta :twisted:


No to mamy przytoczoną tezę. Niech ktoś teraz rzuci dobre dowody, to będzie można uznać to stwierdzenie za prawdziwe. Inaczej to będzie tylko czcze gadanie :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 15