» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejne bezsensowne utrudnienia czy tylko nagonka.
Autor Wiadomość
witus 
MZ ETZ 250


Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 94
Skąd: Bdg
Wysłany: 2008-03-15, 13:20   

Masz racje dlatego jak ktoś wyżej pisał, powinni zrobić ze względu na moc silnika. Ogólnie jest przeciwny temu ale jak juz maja cos zrobic to bez przesady :piwo:
_________________
Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały,
zawsze bowiem znajdziesz gorszych i lepszych od siebie.
 
 
     
obtch 

Motocykl: MZ ETZ 251
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-15, 13:21   

Aż muszę coś napisać.

A dlaczego nie ograniczyć od razu do 24 lat jazdy samochodem ?
W końcu samochodami więcej młodych ludzi "szaleje". Samochodem zrobimy więcej złego bo jak wjedziemy w coś / kogoś to więcej szkód, no i możemy więcej pasażerów zabić. I w końcu czego się nie mówi: MOTOCYKLIŚCI TO ELITA !!!
Prawko na samochód ma byle kto, bo tata dał pieniądze, bo wszyscy mają, bo wypada dzisiaj, bo do pracy się przyda ... Prawko na motor robią ludzie "zdesperowani", że chcą je mieć i lubią motory i jeżdżenie nimi. Jest ich o wiele mniej (od tych katamaraniarzy). Do tego powodują (zwłaszcza w Polsce) wiele niezdrowych emocji :klnie: (zwłaszcza jak wycinają kogoś na światłach / na drodze).
Przez to społeczny odbiór przepisu w Polsce będzie dobry. Każda stara babcia siedząca przed telewizorem, dla której max speed (jej wózka elektrycznego) to 3 km/h powie: "ta młodzież tak szaleje". A kiedy ..... (brzydkie słowo na k) nie szalała !!!
Podobnie jest z umiejętnościami. Moim zdaniem przeciętny motocyklista lepiej jeździ niż przeciętny katamaraniarz. I nie dlatego, że chce. Dlatego, że MUSI. Bo mały błąd i gdzieś się "rozsmaruje", albo "przyjmie" szlifa. Do tego stan naszych dróg powoduje, że trzeba niezwykle uważać jeżdżąc motorem - zwłaszcza wzdłużne przeszkody (koleiny, tory). Jadąc samochodem można mieć to więcej w ..... (brzydkie słowo na d). Ale przeciętny katamaraniarz o tym nie wie. Bo skąd ? Dla niego jestem dawcą nerek. Szaleńcem mimo, że ja ryzykuje głównie swoim, życiem i .... (brzydkie słowo na z) na 200 kg rozpędzonego metalu a on na ponad tonie.


Niestety widzę, że kolejny kolektywny debilizm nam się szykuję. Przez jakąś GRUPĘ DEBILI (bo faktem jest, że takowa jest) zostaną skrzywdzeni WSZYSCY. Ale oczywiście "statystycznie" to ładnie będzie wyglądać. Tylko, że nie chodzi o statystykę i cyferki, ale o ludzi, którym odbiera się prawo do legalnego kultywowania własnej pasji.

Do tego dochodzi jeszcze czepianie się pojemności. Jakby to miało znaczenie. A znowu ma statystyczne. Przecież to nadmierna prędkość jest problemem więc niech nią się zajmą. I niech robią to INDYWIDUALNIE. A nie znowu zbiorowo. Bo tak łatwiej.

Niczego tak nie lubię w tym kraju jak uszczęśliwiania ludzi na siłę. Skończy się tak, że frytek sobie nie kupię, bo są niezdrowe. No seks tylko między 17 a 19 bo tak najzdrowiej. A sklejanie samolotów to narkomania bo się klej wącha. I dla naszego szeroko pojętego dobra się nam tego zabroni.

Rząd kolejny raz pokazuje, że chce naszego dobra. Tylko nam już tak mało go zostało :cry:

Idę na frytki :wink:
 
 
     
przemekpiotr 


Motocykl: ETZ 250e SV650
Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 390
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2008-03-15, 13:32   

Ten przepis skrzywdzi TYLKO NORMALNYCH ludzi, którzy to kochają i chcą być na legalu... Jest masa młodych chłopaków, którzy lubią tę jazdę i może nie jeżdżą zawsze według przepisów, ale jeżdżą z głowa, żeby nie zabić siebie ani innych użytkowników dróg... A ten co jest debilem to pozostanie nim mimo wieku i mimo tego czy prawko będzie miał czy nie...
_________________
Szukam sposobu by kiedyś polecieć jak Ikar na skrzydłach tej wolności... I jeśli mam jak on spaść, to spadnę jak on, ale szczęśliwy, bo żyłem naprawdę...
<<BlackGangstaETZ>>
 
 
     
Michau 

Motocykl: Suzuki GS 500
Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 258
Skąd: Skarszew
Wysłany: 2008-03-15, 14:40   

ejjj wiecie co, nie marnujmy na to nerwów, ta ustawa zostanie tak samo wprowadzona w życie, jak zielone listki i prawko od 16lat :mrgreen: :piwo:
 
 
     
Awers 
Zlotowicz


Motocykl: MZ ETZ 251e '91
Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 926
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-03-15, 14:43   

Moim zdaniem jest tak:
robi się ciepło
zaczynamy jeździć na moto
ktoś dziabnie babcię na przejściu dla pieszych
okazuje się że motocyklista miał lat 18-19
mówią o tym wszędzie w mediach, piszą w gazetach
powstaje tak zwana dyskusja społeczna „co zrobić żeby do takich sytuacji nie dochodziło”
i zaczynają się wypowiadać ci którzy znają się na wszystkim i niczym czyli politykerzy
a ich pomysły są proste jak sztacheta w płocie - mają na wszystko jedno rozwiązanie
ograniczyć, zakazać, utrudnić itd. itp.
podnoszą łapę (głosują) zmieniają przepisy i czują się lepiej bo wydaje im się że rozwiązali problem

Tylko teraz pytanie co zrobić jeśli po latach to podniesienie minimalnego wieku istotnie niczego nie zmieni. Wtedy uchwalą że od 30lat ?? albo może od razu uchwalić że moto tylko po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Nie tędy droga.

Z czasem coraz więcej u nas motocykli i nie ma nic w tym złego. Zło jest w tym że nie tylko drogi są złe, ale przede wszystkim rozwiązania komunikacyjne. I to jest wina motocyklistów ?? Ograniczenia prędkości nie są egzekwowane. Jak ktoś szaleje to od tego są odpowiednie służby że by go wyhaczyć, a nie karać wszystkich.
_________________
W stronę celu
http://forum.mz-klub.pl/a...php?user_id=527
 
 
     
krzych_mz150 
SUPER PREZES


Motocykl: Honda VF 500 MAGNA
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 398
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-03-15, 14:52   

no ale na szczęście konstytucje mamy chociaż dobrą :grin: więc wystarczy 100tyś podpisów pod petycją i "politykerzy" mają problem, bo muszą się tym dogłębniej zająć. prędzej czy później alert w naszym środowisku się podniesie,

no cóż trzymajmy kciuki żeby wszystko szło w dobrą stronę :wink:
_________________
http://polskajazda.pl/Motocykle/Honda/VF,500/17319
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ,150/211
 
 
     
wozi 
majsterkowicz


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Sie 2004
Posty: 360
Skąd: Z Polski Be
Wysłany: 2008-03-15, 15:26   

A ja mam pytanie jeżeli zdałem juz prawko na A to mogą mi je teraz zabrać?? :wink: Albo nie wiem ograniczyc według tych nowych zasad :?:
 
 
     
adik204 
ETEZETOHOLIK


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 31 razy
Wiek: 31
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 360
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-03-15, 17:35   

Prawo nie działa wstecz, farciarzu. :wink:
_________________
ETZ 250, WSK 125, CZ 350 (472.5) x2, JAWA 350TS, JAWA
50 MUSTANG, ROMET PONY M3.
 
 
     
Klima 


Motocykl: Yamaha yzf 600r
Pomógł: 17 razy
Wiek: 35
Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 994
Skąd: suwałki
Wysłany: 2008-03-15, 17:49   

a ja myśle ze największy problem to będzie tu kasa. Więcej kategori więcej egzaminów i więcej kasy trzeba wywalić.
_________________
Moja była etka http://www.polskajazda.pl...&idpojazd=10835
 
 
     
Bambek 
FSC STAR


Motocykl: MZ ETZ 251e SIMSON
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-03-15, 19:13   

Heheh... nie chce byc zły ale cieszę się z jednego... Dobrze że za Kaczyńskich nie wprowadzili tego przepisu bo kazdy bylby przeciwko nim... Ja osobiscie mam żal że jeszcze nie ma Irlandii w Polsce.. zaraz przeciez w Irlandii jakoś dziwnie jest z tym prawkiem na motor? Chyba Tusk skorzystal z pomocy Irlandczyków...
_________________
Fabryka Samochodów Ciężarowych STAR w Starachowicach
 
     
rybson13 
Zlotowicz

Motocykl: Sf
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 414
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2008-03-16, 16:13   

uwazam ze pretensje to tylko do swoich rodzicow :mrgreen: :twisted: :twisted:



:wink:
 
     
krzych_mz150 
SUPER PREZES


Motocykl: Honda VF 500 MAGNA
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 398
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-03-16, 16:17   

rybson13 napisał/a:
uwazam ze pretensje to tylko do swoich rodzicow :mrgreen: :twisted: :twisted:


:piwo: :piwo:
_________________
http://polskajazda.pl/Motocykle/Honda/VF,500/17319
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ,150/211
 
 
     
witus 
MZ ETZ 250


Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 94
Skąd: Bdg
Wysłany: 2008-03-16, 16:28   

rybson13 napisał/a:
uwazam ze pretensje to tylko do swoich rodzicow :mrgreen: :twisted: :twisted:



:wink:


:twisted: :twisted: :twisted: :piwo:
_________________
Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały,
zawsze bowiem znajdziesz gorszych i lepszych od siebie.
 
 
     
adrian90_15 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 245
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2008-03-17, 19:08   

Na ifp.pl tez o tym slychac: http://www.ifp.pl/modules...order=0&thold=0
Sam nie wiem co o tym myśleć. Wygląda na to że nie będzie żadnego podziału na słabsze - mocne. Pozostanią kategorie A, A1 i karta motorowerowa. Nie wiadomo czy A1 też będzie od 24 lat.

I takie moje pytanie - czemu niekt się nie zajmuje kartą motorowerową, którą można dostać w byle szkole podstawowej, czy gimnazjum, gdzie nikt kompetentny nie sprawdzi a tym bardziej nie wpoi zasad ruchu drogowego i poszanowania innych użytkowników dróg.

I odpowiedź na moje pytanie: bo na skuterach mniej ludzi się zabija. Mają za słabe silniki żeby się zabić. ALE TO WCALE NIE ZNACZY, ŻE NIE POWODUJĄ ZAGROŻENIA NA DRODZE.
 
     
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2008-03-21, 21:10   

http://www.motogen.pl/akt...emy-plotki.html
Być może to trochę wyjaśni...
 
     
Shadow 

Motocykl: MZ ETZ 250
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-03-25, 22:28   

adrian90_15 napisał/a:

I takie moje pytanie - czemu niekt się nie zajmuje kartą motorowerową, którą można dostać w byle szkole podstawowej, czy gimnazjum, gdzie nikt kompetentny nie sprawdzi a tym bardziej nie wpoi zasad ruchu drogowego i poszanowania innych użytkowników dróg.


Kartę motorowerową też chcą zlikwidować :razz:
 
     
AdEk2007 
Grupa Podlasie


Motocykl: R1
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 679
Skąd: Mońki
Wysłany: 2008-04-09, 19:29   

Moim zdaniem nie wyrobią się aby wprowadzić ten przepis od tego lata. Było tyle chaosu w TV a teraz cisza przed burzą :razz: P.S z prawkiem powinienem się wyrobić gdyż 18 przypada mi na początku czerwca. A co do karty motorowerowej, moim zdaniem kursy te powinny odbywać się w WORD lub na Policji. Jak ja zdawałem musiałem tylko przejechać się po placu i to wszystko. A tutaj przykład jak w moim mieście opisują brawurę skuterowców :???:
http://www.wspolczesna.pl...REG05/655540398
_________________
Bo żyje się po to aby śmigać na moto! :lol2:
 
     
Przemek250 
etz 250 super motor

Motocykl: Etz 250
Wiek: 34
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 25
Skąd: Wydrze
Wysłany: 2008-04-09, 21:20   

kur... tak samochodem jak jakiś młokos zrobi prawko od 18 lat i bedzie się poppisywał to chyba więcej krzywdy może zrobić komuś wiem coś na ten temat bo mam tate strażaka a motorem jak bedzie komuś odwalało to sam bedzie sobie winny jak zrobi sobie kuku a jak ktoś ma w głowie plewy to i tak nic to nieda czy od 24 czy 50 lat jednym słowem idioci ja w wieku 5 lat Zaczołem jeżdzić swoją pierwszą maszyną motorynką a potem wsk mz 150 i 250 teraz :piwo:

[ Dodano: 2008-04-09, 21:23 ]
a za karty rowerowe by się wzieli a nie zrobi sobie na rower a potem 2 złotówką sobie orzełkiem podbije i jeżdzą a wogule pojęcia niemają o przepisach
_________________
W mojej stajni :
MZ etz 250
Mz etz 250
romet ogar
MZ ETZ 250
www.polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ,250/16894
http://www.polskajazda.pl...Z/ETZ,250/23676
 
 
     
Marcin017 
MZ Brothers


Motocykl: TS 150 & ETZ 150
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 186
Skąd: Rzeszów - okolice
Wysłany: 2008-04-20, 19:51   

moim zdanie to jest chybiony pomysł, a mam do was pytanie, ja mam 10 lipca urodziny 18 zdąże jeszcze zrobić prawko ?
_________________
Moje motorki
 
 
     
adik204 
ETEZETOHOLIK


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 31 razy
Wiek: 31
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 360
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-04-21, 15:38   

Zdążysz, bo ten przepis i tak nie wejdzie w tym roku...
_________________
ETZ 250, WSK 125, CZ 350 (472.5) x2, JAWA 350TS, JAWA
50 MUSTANG, ROMET PONY M3.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13