» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: motomaciey
2012-02-15, 12:58
Jaskółka 5 biegowa
Autor Wiadomość
Bizonspr 
Fanatyk


Motocykl: MZ ETZ 251e
Wiek: 31
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 68
Skąd: Lublin/Podedwórze
Wysłany: 2011-06-25, 13:35   

ale bubel ciekawe co musi siedzieć w głowie takiego człowieka żeby takie coś wymyślić
_________________
1922-1982 60 jahre Motorrader aus Zschopau
Mój profil na jazdapolska
Instrukcja MZ ETZ ,TS i inne
 
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2011-06-25, 14:52   

Powem Ci co bo widzę że w tak odległych czasach jak końcówka XX wieku nie jeździłeś. Motocykl ma ponad 40-letnią historię, w ciągu tych lat podzespoły zużywały się i trzeba było je wymieniać. Ale co zrobić jeśli jest połowa lat 80' w motocykl padł wał a alegro wymyślą dopiero za 30 lat ? A no u szwagra rozbita MZ-tka leży to z niej cały silnik się weźmie. I tak jeździł dziadek, jeździł aż kupil malucha a motor stał w stodole. Potem przyszedł sąsiad i pyta czy by się jakiś wiekszy baniak na paliwo do opielacza nie znalazł bo co chwilę trza dolewać, no to dał flaszkę wziął se z MZ-tki. Po kilku latach zmarło się dziadkowi i wdowa sprzedała motór młodym chłopakom co chcieli motór na lato na dobicie. W drzewo rombnęli i się koło zgięło to od wózka kuzynowi podprowadzili i jeździł dalej. Po wakacjach kuzyn odkupił i chciał robić żeby mieć czym na zabawy do remizy jeździć ale słomiany zapał mu minął i znów motór stał kilka lat zapomiany. Aż razu pewnego ten że kuzyn allegro przeglądał i natknął się na "rarytas", no przecież stoi taki u niego więc jak sprzeda to będzie na blaupunkta do Poloneza to wystawił aukcję. Kiedyś nie postrzegało się tych motocykli jako zabytkowe, nikt się nie spuszczal nad ich oryginalnością tylko chciał jakoś do fabryki na drugą zmianę dojechać. Gdy dzisiaj młode łebki widzą Junaka choppera albo SHL-kę - ciągniczek ogrodowy zaraz stają przed domem właściciela w białym kapturze i z płonącym krzyżem nie rozumiejąc panujących ówczesnie realiów.
Tego motocykla nie musiała do obecnego stanu dorowadzić jedna osoba, włącz myślenie.
_________________
Jaskół Bike na PJ
Ostatnio zmieniony przez motomaciey 2011-06-25, 16:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Stolarz 
Bogdan

Motocykl: Es 250/1 CB125 D45A
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 150
Skąd: Żabia Wola i okolice
Wysłany: 2011-06-25, 16:44   

Super wywód motomaciey!!!
:piwo: :piwo: :piwo:
 
     
arsene 
Zlotowicz
arsene

Motocykl: no kilka ich jest
Pomógł: 11 razy
Wiek: 56
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 480
Skąd: MIŁOSZEWIEC
Wysłany: 2011-06-25, 21:51   

Poprzedni właściciel kupił ją za 150 zł od innego fachowca, który ją "remontował". I sprzedał ją aktualnemu za 400 zł. Ten wystawił na allegro i znalazł kupca za 500 zł.
Powiem tylko tyle, że ja ją widziałem z bliska i myślę, że szczęśliwego nabywcę szlag trafi jak po nią pojedzie.
_________________
te kilka to: MZ ES 250 60r x 2, WSK M06-L 64r, skuter Keway czy jakos tak żony oraz gablota na jazdę z małżonką - BMW R1100 RT Polecam oto strona żony http://robotkireczne.net.pl a tam cuda. zazik i itd: http://zaporozec.eu
 
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2011-06-25, 22:44   

arsene, wiem czytałem temat, taki tylko dałem przykład
Adamer, dzięki
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14