» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Zgubione/skradzione dokumenty za granicą
Autor Wiadomość
wozi 
majsterkowicz


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Sie 2004
Posty: 360
Skąd: Z Polski Be
Wysłany: 2013-10-01, 00:16   Zgubione/skradzione dokumenty za granicą

Witam.
Mam mega problem otóż bedąc obecnie w Kanadzie zgubiłem/ukradli mi porfel w metrze. W portfelu było prawko, dowód + trochę pieniędzy( one tu są akurat najmniej ważne). I teraz mam pytanie co lepiej zrobić iść na policję tu w Toronto i zgłosić fakt + może dostanę jakiś świstek po angielsku o zgłoszeniu czy wysłać kogoś z rodziny tu w Polsce żeby to zgłosili w moim miejscu zamieszkania. Sprawa na szczęście nie jest zbyt dramatyczna bo mam paszport żeby wrócić, a w/w są tu niewiele warte (na dowód nic nie można za bardzo zrobić tz. wziąść kredytu itp.,a prawko jest ważne tu tylko 3 miesiące od daty wjazdu do Kanady.) Jednak po powrocie przy wyrabianiu nowych dokumentów chciałbym uniknąć problemów
 
 
     
wojtek.mz 
Ekipa PMI


Motocykl: MZ
Pomógł: 86 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 2941
Skąd: powiat PMI
Wysłany: 2013-10-01, 00:25   

wozi napisał/a:
iść na policję tu w Toronto i zgłosić fakt + może dostanę jakiś świstek po angielsku o zgłoszeniu czy wysłać kogoś z rodziny tu w Polsce żeby to zgłosili w moim miejscu zamieszkania.
Najlepiej jedno i drugie bo na pewno nie zaszkodzi a może pomoże. :piwo:
_________________
ES 250/2-1970r,ETZ 250-1989r MILICYJNA, ETZ 250-1981r, ETZ 250-1984r GESPANN, ETZ 250-1988r, ETZ 150-1989r teraz 125, SKORPION TOUR-1996r
 
     
wozi 
majsterkowicz


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Sie 2004
Posty: 360
Skąd: Z Polski Be
Wysłany: 2013-10-01, 22:19   

Jednak obyło się bez tego. Jak mówi stare powiedzenie głupi ma zawsze szczęście znalazłem portfel w biurze rzeczy znalazionych co prawda bez kasy ale wszystkie dokumenty są :) Ufff
 
 
     
Ariel 


Motocykl: MZ TS 250/1
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 304
Skąd: LPU
Wysłany: 2013-10-02, 08:13   

Miałem podobny przypadek w Genewie. Ukradli mi portfel z dokumentami i kasą ale się zorientowałem w porę i zacząłem gonić mulata. Co prawda kasę zabrał ale portfel rzucił na ziemię więc go odzyskałem :-)
_________________
Pozdrawiam Ariel
Renowacja MZ TS
250/1

 
     
arlamir 


Motocykl: MZ TS 250
Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 442
Skąd: RJA
Wysłany: 2013-11-06, 23:22   

W tym roku będąc w UK dzień przed powrotem do domu miałem przygodę z cyganem nożownikiem, pozbyłem sie telefonu i wszystkich dokumentów, pomijając fakt z policją gdyż to była żenada to co oni robili po tym, zadzwoniłem do konsulatu w Manchesterze gdzie akuratnie byłem i w pn rano umówiłem się w urzędzie. Po wypełnieniu wniosku o utracie dokumentu wypełniłem wniosek o wydanie paszportu tymczasowego ( 35 funtów opłata). Dobrze że miałem ksero dowodu bo nie musieli mnie sprawdzać i paszport miałem za 7 minut dosłownie. W konsulacie bylem o 10 o 14 miałem odlot więc stres był niesamowity, na szczęście wszystko się dobrze skończyło, trzy dni później będąc w gminie dowiedziałem się że ambasada przesłała im papiery o utracie dowodu i ten został zastrzeżony, przez 3 tyg musiałem się legitymować zaświadczeniem o utracie dowodu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14