» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: micek
2006-06-28, 13:19
jak zarejestrowac pojazd wykreslony z ewidencji?
Autor Wiadomość
12Marek 

Motocykl: MZ ES-250/2 Trophy
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 131
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2012-09-26, 12:17   

Dzięki za poradę.
Dzwoniłem tu i tam.
Xargo1 napisał/a:
Jeżeli musisz ominąć "normalną" rejestrację to droga wiedzie jedynie przez rzeczoznawcę,

No chyba niestety normalnie w tym kraju sie nie da :(
Czyli prawo działa wstecz i pozbawia praw!
Cytat:
a w takim przypadku będzie Ci jedynie potrzebny papier stwierdzający własność pojazdu (czyli umowa k-s, faktura itp).

Taki mam :)
Zaświadczenie z WK o tym, że jestem właścicielem tego pojazdu.

Cytat:
Dowód rejestracyjny nie będzie Ci potrzebny.

I tu mamy problem bo jak twierdzi dziś pani z mojego WK:
"jeżeli chce pan zerejestrować jako unikat to MUSI pan mieć dowód rejestracyjny, jeżeli jako zabytek wystarczy zaświadczenie, że jest pan właścicielem" :shock:
A co to za różnica?
Oczywiście do tego opinia rzeczoznawcy ze stwierdzeniem unikatowości lub zaświadczenie od konserwatora zabytków o wpisaniu na listę zabytków oraz badanie techniczne jako unikatu lub zabytku.

Cytat:
Poza tym zamiennika i tak byś raczej nie dostał - nikt w Polsce nie wyda duplikatu unieważnionego dokumentu

Tak mi też powiedziano tam gdzie wyrejestrowałem i gościu stwierdził mniej więcej, że baba p... bzdury z tym dowodem.

Zatem nie chcę ale MUSZĘ mieć zabytek :(
Lekko licząc 3 stówki w plecy.... Do tego masa korowodów i czasu bo konserwator zabytków szybki raczej nie jest :twisted:

Skoro dowód nie jest potrzebny a rzeczoznawca i diagnosta robiący badanie techniczne opierają się na stanie faktycznym to z rocznikiem nie ma problemu :roll:
Pozdrawiam
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2012-09-26, 12:35   

12Marek, poczytaj, z czym się wiąże rejestracja pojazdu jako zabytkowy i przemyśl to po raz drugi..
Z tego co opisuje ten gość z aukcji, miał jeszcze trudniejszą sytuację, a przyczepę zarejestrował. Zadzwoń i zapytaj.
http://moto.allegro.pl/el...2637281809.html
(nie przeklejam bezpośrednio numeru, bo być może gość sobie tego nie życzy)
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2012-09-26, 12:54   

Niestety, jak to w Polsce, każdy WK interpretuje przepisy po swojemu. Ogólnie różnica pomiędzy zabytkiem a unikatem to tylko inne zaświadczenie od rzeczoznawcy _ wpis do ewidencji zabytków w przypadku pojazdu zabytkowego. Pozostałe wymagane dokumenty są takie same. Wiele osób z forum rejestrowało tak swoje motocykle nie posiadając dowodu rejestracyjnego, to samo jest napisane w artykule na stronie czasopisma automobilista ale jak widać co wydział to inne zasady. Na twoim miejscu poszperał bym w przepisach, ew. wydrukował wspomniany artykuł i podsunął miłej pani urzędnik pod nos, a jak i to nie wypali to poprosić o odmowę rejestracji na piśmie, by potem móc się od tego odwoływać. W 75% przypadku odpuszczają, bo takiego zaświadczenia nie chce im się pisać

[ Dodano: 2012-09-26, 13:42 ]
Trochę podłubałem i jest tak - Art. 72. ust 1. prawa o ruchu drogowym mówi: Rejestracji dokonuje się na podstawie:
pkt 5. dowodu rejestracyjnego, jeżeli pojazd był zarejestrowany;

Niestety ten przepis jest ogólnikowy, ponieważ nie mówi, kiedy ten pojazd miał być zarejestrowany (czy kiedykolwiek w historii czy w chwili rejestracji), a bardziej szczegółowego przepisu rozwiązującego tą kwestię nie znalazłem. W tym momencie wszystko zależy od interpretacji urzędników, ale całe szczęście istnieje art.74 ust.4. prawa o ruchu drogowym który mówi:
W przypadku zagubienia dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu, zamiast tych dokumentów należy przedstawić zaświadczenie wystawione przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji, potwierdzające dane zawarte w zagubionym dokumencie, niezbędne do rejestracji.
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7508
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2012-09-26, 22:01   

No i wszystko jasne :) Masz gotowe 2 paragrafy i pani w okienku Ci łaski nie robi.

A jakby coś, to jedź do WK tam, gdzie masz ciotkę, wujka, kuzyna czy znajomego, "sprzedaj" mu motocykl, on/ona rejestruje motocykl w bardziej przyjaznym WK, po miesiącu z powrotem sprzedaje Tobie i gitara. Trochę więcej zachodu i kosztów, ale warte tego.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
12Marek 

Motocykl: MZ ES-250/2 Trophy
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 131
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2012-09-26, 22:12   

grzybol napisał/a:
12Marek, poczytaj, z czym się wiąże rejestracja pojazdu jako zabytkowy i przemyśl to po raz drugi..

Wiem z czym się wiąże. Dlatego staram się przed tym uciec...
Ale nawet "mądra Pani w WK powiedziała, że "lepiej jako zabytek bo przeglądu nie trzeba robić corocznie" :twisted:
Więc jest na to parcie :(
Cytat:

Z tego co opisuje ten gość z aukcji, miał jeszcze trudniejszą sytuację, a przyczepę zarejestrował. Zadzwoń i zapytaj.

Jeżeli to ta przyczepa doprowadziła go do takiego stanu to pozostaje tylko współczuć :cool:
Na mnie jego dopiski choć humorystyczne sprawiają obawę o jego stan psychofizyczny...
Aż strach pomyśleć, że gościu w takim stanie jeździ Tirem :shock:

Nie będę też dzwonił bo:
Xargo1 napisał/a:
Niestety, jak to w Polsce, każdy WK interpretuje przepisy po swojemu.

Dzisiejsze dwa telefony do dwóch WK i dwie różne opinie są tego przykładem.
Cytat:
Na twoim miejscu poszperał bym w przepisach, ew. wydrukował wspomniany artykuł i podsunął miłej pani urzędnik pod nos, a jak i to nie wypali to poprosić o odmowę rejestracji na piśmie, by potem móc się od tego odwoływać. W 75% przypadku odpuszczają, bo takiego zaświadczenia nie chce im się pisać

Dokładnie - jak odmówią rejestracji to niech podadzą paragraf. A wtedy ja się odwołam :mrgreen:
Cytat:

Trochę podłubałem i jest tak - Art. 72. ust 1. prawa o ruchu drogowym mówi: Rejestracji dokonuje się na podstawie:
pkt 5. dowodu rejestracyjnego, jeżeli pojazd był zarejestrowany;

Niestety ten przepis jest ogólnikowy, ponieważ nie mówi, kiedy ten pojazd miał być zarejestrowany (czy kiedykolwiek w historii czy w chwili rejestracji), a bardziej szczegółowego przepisu rozwiązującego tą kwestię nie znalazłem. W tym momencie wszystko zależy od interpretacji urzędników, ale całe szczęście istnieje art.74 ust.4. prawa o ruchu drogowym który mówi:
W przypadku zagubienia dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu, zamiast tych dokumentów należy przedstawić zaświadczenie wystawione przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji, potwierdzające dane zawarte w zagubionym dokumencie, niezbędne do rejestracji.

No i tym się podeprę :smile:
Dzięki Panowie :piwo:
 
     
Kudlaty2007
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-26, 22:56   

12Marek napisał/a:
"jeżeli chce pan zerejestrować jako unikat to MUSI pan mieć dowód rejestracyjny, jeżeli jako zabytek wystarczy zaświadczenie, że jest pan właścicielem"


Pierdoły, swoją jawkę ( kilka postów wyżej) rejestrowałem w 2007 posiadając tylko umowę między moim dziadkiem a mną, miałem czechosłowacką tablicą rejestracyjną (polskie znaki malowane farbą). Jawka wyrejestrowana w 1989. Papier z pierwszego ubezpieczenia okazałem rzeczoznawcy - stwierdzenie faktu, że motocykl jest na mnie. W opinii już ja figurowałem jako właściciel.

Idź do naczelnika wydziału i przedstaw sprawę. Możesz napisać też odpowiednie pismo, z adnotacją, że wysyłasz kopie tego listu do jakieś instytucji nadzorującej.... tego typu. Możesz dać powiedzmy adres na Automoblistę. Oczywiście listy z potwierdzeniem odbioru.
 
     
12Marek 

Motocykl: MZ ES-250/2 Trophy
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 131
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2012-09-27, 15:45   

Dzięki :)
Na tej stronie wszystko ładnie jest wyjaśnione:
http://www.oldtimery.com/...awne&Itemid=714

A tutaj gdy nie ma papierów:
http://www.oldtimery.com/...awne&Itemid=714

Pozdrawiam
 
     
Dodek 
...

Motocykl: mz cbr
Pomógł: 88 razy
Wiek: 28
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2201
Skąd: Mielec
Wysłany: 2012-09-27, 16:20   

12Marek, przycisnij ich jak pisze Xargo1,
Kudlaty2007 napisał/a:
Możesz napisać też odpowiednie pismo, z adnotacją, że wysyłasz kopie tego listu do jakieś instytucji nadzorującej.... tego typu

naczelnik podlega wicestaroscie - wiec jc do niego mozna uderzyć z oficjalną skarga na nieznajomość przepisow przez okresl urzedników WK.
_________________
Etz 250 -> Sc33 ->Dl650-> F4i +RN09->f4i->CBF liter
 
     
maniac32 

Motocykl: trophy,2xts350,xj600
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 6
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-05-07, 21:37   

Pozwolę się odkopać, gdyż mam podobny problem... W wielkim skrócie:
-Tropik bez papierów( znajomy policjant sprawdzał w ewidencji- brak danych, czyżby wyrejestrowany)
-Właściciel nie żyje, moto kupione od rodziny właściciela
-Brak tabliczki znamionowej, nawet nie wiem z jakiego roku pochodzi,
-Jest natomiast tablica rejestracyjna.
Da się to jakoś ugryźć żeby jakkolwiek go zarejestrować? Jest sens inwestować w odrestaurowanie?
 
     
Hvil 
Żółtodzub

Motocykl: ES250/0(DED) i 250/1
Pomógł: 33 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 2429
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-05-07, 21:47   

Jeśli nie masz umowy z właścicielem to nie zarejestrujesz inaczej jak na zabytek.
Jeśli masz umowy z człowiekiem co jest przypisany do tej tablicy rej/nr ramy. To na unikat zarejestrujesz. Jeśli ma rejestrację nawet archaiczną to dupa policjant bo na bank jest w ewidencji ale w WK.

Mi przy rejestracji na unikat mój WK, próbowali dzwonić do Kraśnika do WK bo tam był rejestrowany kiedyś by im potwierdzili, że był. Oczywiście ich tam zlali i zarejestrował mi Pan bez potwierdzania. Na podstawie opinii rzeczoznawcy o unikacie, wydruku z przeglądu oraz umowie kupna sprzedaży.
_________________
Pomożecie?.... Pomożemy!!!!:)
Dzięki temu forum, moje pierwsze moto prezentuje się tak:

http://pokazywarka.pl/ghqf1v/
 
     
wojtek.mz 
Ekipa PMI


Motocykl: MZ
Pomógł: 86 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 2941
Skąd: powiat PMI
Wysłany: 2014-05-08, 16:25   

Hvil napisał/a:
Jeśli ma rejestrację nawet archaiczną to dupa policjant bo na bank jest w ewidencji ale w WK.
I tutaj się mylisz, bo w uk nie mają jeszcze wszystkich wprowadzonych do systemu. :wink:
_________________
ES 250/2-1970r,ETZ 250-1989r MILICYJNA, ETZ 250-1981r, ETZ 250-1984r GESPANN, ETZ 250-1988r, ETZ 150-1989r teraz 125, SKORPION TOUR-1996r
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7508
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2014-05-09, 11:54   

Hvil napisał/a:
Jeśli ma rejestrację nawet archaiczną to dupa policjant bo na bank jest w ewidencji ale w WK.


Albo ktoś zgłosił zaginięcie tablicy przy wyrejestrowaniu, żeby zostawić sobie na pamiątkę.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Hvil 
Żółtodzub

Motocykl: ES250/0(DED) i 250/1
Pomógł: 33 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 2429
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-05-09, 12:00   

kosior30, ale wtedy nawet po wyrejestrowanym pojeździ zostają w WK w archiwum dane.
_________________
Pomożecie?.... Pomożemy!!!!:)
Dzięki temu forum, moje pierwsze moto prezentuje się tak:

http://pokazywarka.pl/ghqf1v/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14