» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: wojtek.mz
2014-07-05, 15:06
Wypadek od padającego cienia z drzewa, a prawo.
Autor Wiadomość
MZmadeinIFA 
Riders

Motocykl: Kawasaki er5
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 154
Skąd: Pleszew
Wysłany: 2014-07-04, 20:55   Wypadek od padającego cienia z drzewa, a prawo.

Witajcie.
Znajomy miał wypadek na piaskowej drodze.
Opisując miejsce wydarzenia miało na drodze bocznej, zjazd z drogi asfaltowej dojazd do posesji było kilka domków. Droga o normalnym znaczeniu dojazdowym do domków oznaczona znakiem(Dojazd do posesji nr od do) Podloze ja kto droga z ziemi i jakiegoś tam delikatnego piasku.

Rozchodzi sięo to że podłoze na którym doszło do wypadku było mokre z podlewania pola.
Jadąc motorem z prędkością około 30-40km/h, drzrewa cień i nagle na końcu cienia zauważył mokrą powieżchnie świeżo po podlewaniu pola. Wjazd zakończyłsię glebą z upadkiem i lotem przez motor. Kumpel sie pozbierał , motor też stwierdziłże nic mu nie jest i pojechał do domu.
Schody zaczeły się następnego dnia gdy minął szok po wypadkowy wizyta u lekarza z bólem pleców obiciem i raną dloni. Pierwsze pytanie lekarza " czy na miejscu zdarzenia została wezwana policja". Policji nie było bo nie czuł takiej potrzeby.

Chodzi o to po czyjej stronie jest wina, czy właściciel pola moze ponieść jakieś konsekwencje z tytułu że stworzył zagrożenie w ruchu lądowym .
Niby to boczna droga jednak o znaczeniu dojazdowym do posesji.

Jest świadek który widział wypadek i wie o wypadku.

Opis lekarski też jest.
Czy warto poruszać tą sprawę dalej czy lepiej po prostu olać?
Ostatnio zmieniony przez wojtek.mz 2014-07-05, 15:05, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
pawel1976 

Motocykl: mz etz 150
Wiek: 47
Dołączył: 29 Mar 2014
Posty: 1
Skąd: cieszacin wielki
Wysłany: 2014-07-04, 22:07   

Jeśli chciał robić sprawę z urzędu to powinien wezwać policję z tymi dokumentami które wymieniasz możesz założyć sprawę z powództwa cywilnego efekt końcowy to 50% szansy na wygraną i odszkodowanie.
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7508
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2014-07-04, 22:27   

Kolega nie dostosował prędkości do panujących warunków, w szczególności do stanu nawierzchni - tak to by się skończyło w sądzie...
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
MZmadeinIFA 
Riders

Motocykl: Kawasaki er5
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 154
Skąd: Pleszew
Wysłany: 2014-07-04, 22:40   

teoretycznie można to nazwać brakiem dostosowania prędkości do stanu nawierzchni jezdni. Jednak z drugiej strony który normalny człowiek odwala coś takiego żeby drogę przejazdową ppdlać wraz z uprawą. Zaznaczając że jest cień w którym ta nawierzchnia się nie wyróżnia wilgoć od padającego cienia drzewa. to tak jak bym musiał uważać i jechac 20km/h na autostradzie bo niedaj borze za chwile znajdzie sie plama oleju na nawierzchni. Woda nie wziela się z nikąd , ktoś ją rozlał. wiedział o tym i był tego świadom.
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7508
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2014-07-04, 22:49   

Ja nie piszę, czy zrobił dobrze czy nie. Ja Ci piszę jak to będzie zinterpretowane.

Popraw błąd w nazwie tematu.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
saska251 
Pogromca Trabantów


Motocykl: ETZ300, Z400, CB500
Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2286
Skąd: Wrocław - ale sercem Warszawa
Wysłany: 2014-07-04, 23:41   

:spam:
Rolnik powinien zapłacić mandat za karę, że nie usunął cienia drzewa z mokrej nawierzchni.


Widziałem drzeeeeeewaaaa cieeeeeeń :buteleczka:


...co za czasy...
_________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą.
Błogosławionaś Ty, między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego - moment.
Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy. AMEN.
 
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2014-07-05, 01:17   

Bez urazy, ale jak się nie potrafi jeździć na motocyklu, to się nie jeździ.

Przypomniały mi się roszczenia jakiegoś gostka, który dojeżdżając do skrzyżowania, wpadł w panikę, zblokował heble i glebnął, ponieważ gdzieś tam z drugiej strony szybko zbliżał się samochód... Tylko, że w takich wypadkach, wina jest obópólna, bowiem pierwszy stworzył zagrożenie, a drugi nie zachował odpowiedniej ostrożności oraz nie zastosował zasady ograniczonego zaufania.
Wina jest po środku, po połowie na dwa łby.
A w sądzie, to tylko słowo przeciwko słowu.
Powoływanie biegłych, wynajmowanie adwokatów... Dajta se z boku i nauczcie się ludzie jeździć, traktując to jako lekcję na przyszłość ;)
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15