» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja wyrejestrowanego motocykla zabytkowego
Autor Wiadomość
fistach 

Motocykl: MZ ES250/1
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 10
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-12-03, 17:18   Rejestracja wyrejestrowanej MZ Jaskółki

Witam

Zamierzam zarejestrować zakupiony przeze mnie kilka miesięcy temu motor. Jaskółka jest z 1962 roku. Posiadam do niej dowód rejestracyjny wraz z adnotacją " motor wyrejestrowany" oraz umowę kupna-sprzedaży spisaną tydzień temu z właścicielem który widnieje w dowodzie rejestracyjnym. Dodam tylko że motor został wyrejestrowany na początku lat 90.

Czy jest możliwość zarejestrowania tej jaskółki na normalne tablice?

pozdrawiam
 
     
Kudlaty2007
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-03, 20:10   

tak, koszt zarejestrowania ok 600 zł.

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Jawa/50/12929

Wszystko wyjaśnione.
Motor musi być co najmniej w 80 % oryginalny, sprawny.
Spis Rzeczoznawców można znaleźć w internecie.
 
     
Chmiel 

Motocykl: Jaskółka
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 10
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2011-04-05, 21:27   Rejestracja z trzema ostatnimi umowami i unieważniony dowod

Cześć. Proszę o pomoc. Kupiłem Mz-etkę. Mam 3 ostatnie umowy kupna-sprzedaży. Posiadam też dowód z pieczątką "unieważniono" i adnotacja, że w 89 roku zdano tablice rejestracyjne. Dzwoniłem do wydziału komunikacji w którym przybito pieczątke. Okazało się, że motocykl został wyrejstrowany na stałe i tablice zostały zabrane, jeżdzą teraz w jakimś ciągniku. WEdług urzędników nie ma możliwości rejestracji. Miał ktoś podobny przykład? Bardzo zależy mi, żeby motor był zarejstrowany, bo mam zamiar nim pośmigać w lato. :lol:
 
     
torped 


Motocykl: MZ ETZ 251 `89
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 231
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2011-04-05, 21:32   

A może da się jako zabytek ? Wtedy chyba inne są wymagania co do dokumentów.
_________________
Błekitna MZ ETZ 251
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ_251/125423
Nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem.
 
 
     
Awers 
Zlotowicz


Motocykl: MZ ETZ 251e '91
Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 926
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-04-05, 21:38   

Najpierw musisz się pokręcić po polach i znaleźć ten ciągnik. Następnie musisz mu skonfiskować te tablice rejestracyjne. Bez tego sprawa nie ruszy z miejsca.
_________________
W stronę celu
http://forum.mz-klub.pl/a...php?user_id=527
 
 
     
Chmiel 

Motocykl: Jaskółka
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 10
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2011-04-05, 21:41   

No to będzie problem. Bo właścieciel mieszka na śląsku, a ja na pomorzu prawie. Nie wiadomo, czy wogule, żyję. Aczkolwiek dzięki Nk wyczaiłem jednego członka rodziny. Może gdyby nawiązało się kontakt z kolesiem na kogo jest dowód coś by to dało, chociaż wątpie. Motocykl to Mz Jaskółka 62 rok

[ Dodano: 2011-04-05, 21:48 ]
DA CIEKAWOŚCI POWIEM< ŻE dzwoniłem do kilku wydziałów komunikacji i w kazdym mowili różne rzeczy, świadczy to tylko o kompetencji ludzi którzy tam pracują. Podobno jest możliwość zarejestrowania tego jako zabytek. O unikacie nic nie mówili... Co w ostateczności jest leposze. Jakie są plusy i minusy zarejestrowania na zabytek, jak długo trwa procedura, i z jakimi kosztami trzeba się liczyć. Co rzeczoznawca bierze pod uwagę i ile motocykl musi uzyskać procent?
 
     
Kudlaty2007
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-06, 11:14   

było już n tematów na forum
 
     
Adi.G. 
RZX 9042


Motocykl: TS 150, TS 250
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 119
Skąd: Sędziszów Małopolski
Wysłany: 2011-04-10, 10:28   

Wystarczy dowód własności, w twoim przypadku umowy k-s, idziesz do rzeczoznawcy, on wydaję opinię o unikatowości motocykla i rejestrujesz jako unikat, na zabytek trzeba więcej $ i latania po konserwatorach zabytków. Zależy kto co lubi ;)
_________________
Suzuki Bandit 650N k6
MZ TS 150 '83
MZ TS 250 '76
Simson S50N '75
Komar 232
Motorynka 50m2
Zastava 1100p '83
FSO 125p '89
http://bikepics.com/members/niutek/
 
 
     
HeavenQueen 


Motocykl: FZS600
Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 162
Skąd: Hebzie
Wysłany: 2011-04-13, 23:21   

Chmiel napisał/a:
Nie wiadomo, czy wogule, żyję.

Żyjesz kolego, na 100%, jestem pewien.
Co do motoru to ewentualnie w ostateczności możesz kupić zarejestrowaną tabliczkę znamionową wraz z dowodem i podmienić :cool:
_________________
"HeavenQueen - BÓG ognia i spalin"
J.K Awers
 
 
     
Dukee 
Yamaha Tour Team

Motocykl: TDM 900A
Pomógł: 31 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 1156
Skąd: KCH/SG
Wysłany: 2011-05-11, 21:14   

A mi ktoś w wydziale powiedzial ze mozna zarejestrować pojazd który jest do 1995 roku wyrejestrowany i ma się dowód stary. Tez mam podobny problem, mam etke wyrejestrowaną w 1993 roku, mam dowód rejestracyjny z uciętym rogiem, numery się zgadzają, pisze ze tablice oddano i nie wiem co dalej, jutro bede załatwiał. Szkoda bedzie bo do etki 2.5tys władowałem.. Pozdrr! :piwo:
_________________
Małe dzieci - Małe Zabawki, duże dzieci - duże zabawki :)

 
 
     
WSK 
Łututu i do odcięcia


Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 31
Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 31
Skąd: Pilawa
Wysłany: 2011-05-11, 21:34   

Gdy pojazd jest wyrejestrowany przed 1997r poprostu wypełniamy wniosek o powtórną rejestrację i normalnie rejestrujemy pojazd, w niektórych WK zapierają się rękami i nogami że niemożna a przecież prawo nie działa wstecz i wszystko co wyrejestrowane przed 1997r mozna powtornie zarejestrowac, oczywiscie po badaniach technicznych, także jeśli mamy ciągłości umów+ dowód z obciętym rogiem(unieważniony) to idziemy do WK wypełniamy wniosek o powt. rejestr. i dalej jak z normalnym moto..
_________________
MoTór nie umiera nigdy!, MoTór jest wieczny!
 
 
     
Kudlaty2007
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-11, 21:58   

WSK, po pierwsze trzeba się przywitać po drugie nie do końca się znasz.

Bez rzeczoznawcy nie przejdzie, pojazd ma powyżej 25 lat i podlega procedurze na zabytek czy unikat.
Potem oczywiście robimy przegląd i normalna procedura.

[ Dodano: 2011-05-11, 22:07 ]
Dukee napisał/a:
A mi ktoś w wydziale powiedzial ze mozna zarejestrować pojazd który jest do 1995 roku wyrejestrowany i ma się dowód stary. Tez mam podobny problem, mam etke wyrejestrowaną w 1993 roku, mam dowód rejestracyjny z uciętym rogiem, numery się zgadzają, pisze ze tablice oddano i nie wiem co dalej, jutro bede załatwiał. Szkoda bedzie bo do etki 2.5tys władowałem.. Pozdrr! :piwo:


Nie da się bo 251 nie ma 25 lat!!!!!!!.

Ponownie rejestrując pojazd wyrejestrowany czyli złom, muszą być jakieś podstawy czyli w tym wypadku, pojazd mający co najmniej 25 lat, którego model nie jest produkowany od lat 15.
Tym dowodem to urzedas tyłek może sobie przetrzeć.
 
     
WSK 
Łututu i do odcięcia


Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 31
Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 31
Skąd: Pilawa
Wysłany: 2011-05-12, 12:27   

lord-89 napisał/a:
którego model nie jest produkowany od lat 15.


W Polskim prawie już niema czegoś takiego, po ostatniej poprawce wprowadzonej przez "Przyjazne państwo" trochę sie zmieniło, np jeśli chodzi o popularnego VW Garbusa, przecież model "New Beetle" jest produkowany do dziś, więc prawnie nie moglibyśmy zarejestrować garbusa z 7x roku na żółte blachy....

Pozatym jeśli pojazd jest wyrejestrowany, my mamy umowę kupna-sprzedaży, zrobiony przegląd techniczny to normalnie rejestrujemy pojazd, opinia rzeczoznawcy wtedy gdy chcemy rejestrować na unikat,

Ta opinia to tylko interpretacja każdego WK z osobna, jedni zarejestrują bez problemu inni właśnie chcą to dać pod unikat, a wiecie Panowie jaka jest walka z urzędami....
Poprostu każdy Wydział interpretuje różnie przepisy, to jest walka...

Na forum WSK to duży temat, wiadomo rodzime motocykle większość dowody zgubione, nieczytelne, wyrejestrowane, nie opłacone od lat....

pzdr ;)
_________________
MoTór nie umiera nigdy!, MoTór jest wieczny!
 
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2011-05-12, 14:20   

lord-89, herezję szerzysz i mylisz pojęcia. Można ponownie zarejestrować wyrejestrowany pojazd jeśli został wyrejestrowany przed wejściem ustawy która tego zabrania. Pojazd jako zabytkowy rejestruje się na podstawie odrębnych przepisów co wiąże się z ograniczeniami w jego użytkowaniu. Na "unikat" zarejestrować nie można, motocykl staje się nim po uzyskaniu stosownej opinii. Pojazd jest uznawany za historyczny gdy:

a) pojazd zabytkowy w rozumieniu przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym,
b) pojazd wpisany do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach,
c) pojazd mający co najmniej 40 lat,
d) pojazd mający co najmniej 25 lat i uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji

[ Dodano: 2011-05-12, 14:23 ]
lord-89 napisał/a:
było już n tematów na forum

To fakt ale ze względu na nowelizacje przepisów i przydatne informacje tu zawarte temat zostawiam.

[ Dodano: 2011-05-12, 14:31 ]
Chmiel, idź do WK z wydrukowaną ustawą w łapie i kłuć się do bólu. Niech mają zszargane nerwy przez swoją niekompetencje, jeśli będą oponować uprzyj się żeby sprawdzili w dzienniku ustaw i da radę. Znam to z autopsji.
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
Kudlaty2007
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-12, 23:32   

A gdzie kochany moderatorze są te herezję?...

Jak wyżej kilka postów nawet dałem moją opinię zarejestrowanego wyrejestrowanego pojazdu w 1989.
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2011-05-12, 23:52   

Jak to gdzie ? Przecież Ci wyżej napisałem userze kochany że nie ma czegoś takiego jak rejestracja na unikat
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
Kudlaty2007
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-13, 08:08   

to jest normalna rejestracja, po której otrzymuje się białe blachy, tylko przy starych wyrejestrowanych trupach czyt: pojazdy, jest wymagana opinia o unikatowości.
Przecież w dowodzie nie pisze pojazd unikatowy.
 
     
wojtek.mz 
Ekipa PMI


Motocykl: MZ
Pomógł: 86 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 2941
Skąd: powiat PMI
Wysłany: 2011-05-24, 01:08   

Te wyrejestrowane przed 97-98r można zarejestrowac ponownie .W zeszłym roku rejestrowałem takiego.MIAŁEM TYLKO STARY DOWÓD REJESTRACYJNY I .2 UMOWY.
NIE trzeba żadnych innych papierów. :ok:
Ostatnio zmieniony przez wojtek.mz 2014-07-13, 08:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sIaj 


Motocykl: ES 250/2
Pomógł: 94 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 2023
Skąd: okolice Zakopanego
Wysłany: 2014-07-12, 23:19   

Akurat co innego szukałem ale znalazłem to http://www.orzeczenia-nsa...two,ea1387.html
_________________
Wykonuję różną elektronikę pojazdową.Układy zapłonowe, regulatory, instalacje itd. Masz pytania? Pisz!

SofCHJanek@wp.pl / gg: 9740097 Gość zapraszam odwiedź mój kanał http://www.youtube.com/user/sofchjanek
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14