» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Prawo jazdy na motocykl - nowa ustawa, I wszystko jasne
Autor Wiadomość
saska251 
Pogromca Trabantów


Motocykl: ETZ300, Z400, CB500
Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2286
Skąd: Wrocław - ale sercem Warszawa
Wysłany: 2012-10-10, 19:30   

origami :lol:
_________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą.
Błogosławionaś Ty, między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego - moment.
Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy. AMEN.
 
 
     
rafcik 

Motocykl: składak ETZ 150/250
Pomógł: 6 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 136
Skąd: Maków Maz. Warszawa
Wysłany: 2012-10-10, 19:47   

saska251 napisał/a:
origami :lol:


Też może być :mrgreen:

Mówię chłopy dla chcącego nic trudnego :dziadek:

Tak pytole, ale sam po nowym roku będę zdawał, mimo iż egzamin opłaciłem w grudniu 2011...

Po prostu rok za krótki :PP
 
     
Pavlo 150 


Motocykl: VFR 800 FI :D
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 160
Skąd: Żagań
Wysłany: 2012-10-10, 20:05   

W październikowym numerze motormani jest artykuł na temat zmian w zasadach egzaminowania :piwo:
_________________
Pozdrawiam Pavlo

Podaj podkładkę sprężynową......
Niema są same popękane:D:D:D
 
 
     
Reich 
Jawer's back


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 24 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 1682
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2012-10-10, 20:54   

A więc to jest ich sposób aby młodzi ludzie nie zabijali się na motocyklach? Są śmieszni, chociaż nie, są żałośni... Może by w końcu zaczęli jakąś normalną jazdę po mieście a nie wymyślają na placu. Ja przez całe swoje 10 godzin jazd byłem na mieście cztery razy, CZTERY razy :klnie:
_________________
Wino, konserwy, muzyka bez przerwy heavy

Strachliwi zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali eMZeciarze.

Gdzie kończy się asfalt, zaczyna się przygoda.
 
 
     
grajko91 


Motocykl: MZ ETZ 251
Pomógł: 21 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 826
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-10-10, 21:17   

Reich napisał/a:
Ja przez całe swoje 10 godzin jazd byłem na mieście cztery razy, CZTERY razy :klnie:
ja byłem 3 :piwo: :lol: ... Ktoś kto pierwszy kontakt z motocyklem będzie miał na kursie to będzie miał ciężko to zdać. Chyba że wydłużą kurs
 
 
     
dex 


Motocykl: Toffik, XTZ 850 ST
Pomógł: 28 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 1053
Skąd: Wawa - Zamość
Wysłany: 2012-10-10, 21:18   

A ja przy okazji wszystkich zajęć jeździłem motocyklem po mieście.
Po prostu na kurs dojeżdżałem Toffikiem, a tam tylko moto zmieniałem i po problemie. A instruktor ani razu mnie na miasto nie zabrał...
www.zaldupesciska.pl
Niestety tak było, jest i będzie, bo rządzi nami banda debili w błyszczących dresach, która pojęcia o życiu i świecie nie ma poza napchaniem własnych kieszeni.
_________________
Toffik czeka na więcej uwagi, Tenera wybiera się do makijażystki, a DEXFALIA bryka i co jakiś czas nóżkę złamie...
 
 
     
motocyklista 


Motocykl: MZ ETZ 150e '90
Pomógł: 16 razy
Wiek: 29
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 844
Skąd: okolice Strzyżowa
Wysłany: 2012-10-11, 08:21   

dex napisał/a:
A instruktor ani razu mnie na miasto nie zabrał...


Witaj w klubie, ale póki co to się ciesze że zdążyłem :piwo:
_________________

 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7516
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2012-10-11, 13:06   

Zamiast takich rzeczy na egzaminie (swoją drogą na większość egzaminów wzywana będzie karetka...), to powinni zwiększyć co najmniej dwukrotnie liczbę godzin praktycznych na kursie.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2012-10-11, 15:32   

kosior30 napisał/a:
Zamiast takich rzeczy na egzaminie (swoją drogą na większość egzaminów wzywana będzie karetka...), to powinni zwiększyć co najmniej dwukrotnie liczbę godzin praktycznych na kursie.


Wierzysz, że to by wypaliło? Koszt kursu zwiększył byś się najprawdopodobniej dwukrotnie, a ludzi głupie i tak próbowali by sobie przyspieszyć kurs obcinając na lewo kilka godzin. Wg mnie. ten trudniejszy egzamin w założeniach jest całkiem niezły, bo motocykl to nie puszka, gdzie możesz po mieście jeździć jak ostatnia lama i jedynie obtłuczesz trochę blachy auta. Zauważ, że tak na dobrą sprawę ten egzamin jest całkiem łatwy, o ile kierownik potrafi używać przeciwskrętu i balansowania ciałem. Bez takich umiejętności nie ma co się pokazywać na normalnej drodze, a przecież rzadko która szkoła jazdy tego uczy
 
     
Pavlo 150 


Motocykl: VFR 800 FI :D
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 160
Skąd: Żagań
Wysłany: 2012-10-11, 21:36   

Xargo1 napisał/a:
Wg mnie. ten trudniejszy egzamin w założeniach jest całkiem niezły, bo motocykl to nie puszka, gdzie możesz po mieście jeździć jak ostatnia lama i jedynie obtłuczesz trochę blachy auta. Zauważ, że tak na dobrą sprawę ten egzamin jest całkiem łatwy, o ile kierownik potrafi używać przeciwskrętu i balansowania ciałem.

Xargo1 a gdzie ma się nauczyć tych manewrów bo według mnie właśnie na kursie powinni uczyć właśnie tego a nie pierdoły wymyślają :piwo:
_________________
Pozdrawiam Pavlo

Podaj podkładkę sprężynową......
Niema są same popękane:D:D:D
 
 
     
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2012-10-11, 21:53   

No właśnie o to chodzi. Szkoły uczą tylko tego jak zdać egzamin, a nie jak poprawnie jeździć motocyklem. Te które uczą przeciwskrętu można policzyć na palcach jednej ręki, a to i tak często nie jest podstawą nauczania a jedynie, że tak powiem, "dodatkiem". Jeżeli podniesie się wymagania odnośnie egzaminu to automatycznie będzie musiał podnieść się poziom szkolenia - dlatego napisałem, że w założeniach ten egzamin jest całkiem niezły. Niestety sporo osób będzie oblewać takie egzaminy, ale powiedzmy sobie szczerze - taki slalom czy hamowanie awaryjne to codzieność na polskich drogach i bez tych umiejętności lepiej dla własnego bezpieczeństwa nie wyjeżdżać na ulicę
 
     
hektor 
Tiger Junior


Motocykl: ETZ250 SHLM17 DL1000
Pomógł: 17 razy
Wiek: 31
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 1572
Skąd: Miechów ok. Krakowa
Wysłany: 2012-10-11, 22:22   

Ja to w ogóle nie widziałem motocykla szkoleniowego.

-"Masz motocykl?"
-"Mam, MZ"
-"To weź nim przyjedź na plac to sobie ósemki porobisz, bo nasz się zepsuł"
-"Ale kiedy jest nie zarejestrowany i nie mam prawa jazdy"
-"To go przywieź na lawecie"

Nosz kur*a :klnie: :klnie: :klnie:
_________________
"Z naszych danych wynika, że zdobyć serce kobiety jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka..."

"Co tu dużo gadać mądrze, kiedy sperma kipi w jądrze" :D

https://picasaweb.google.com/hecktor2
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7516
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2012-10-11, 23:45   

Xargo1, może i by zdrożało, ale sieroty wypuścić na motocyklu też się nie powinno. Przeciwskrętu w 20h nie nauczysz, jak gość nawet na rowerze nigdy nie jeździł, a na motocyklu się chce uczyć...Uwierz mi - tacy też się zdarzają.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
John 


Motocykl: MZ, XX
Pomógł: 8 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 1275
Skąd: Sierpc/Oleśnica
Wysłany: 2012-10-12, 00:22   

Dobrze dobrze, gówniarze nie będą się wozić i palić gum na zlotach :mrgreen:

Swoją drogą mi na początku kursu kazali robić jaskółki na motocyklu i jeździć bez trzymanki :wink: A motocykle szkoleniowe to były wtedy suzuki gn125 na plac i suzuki madura 750 na miasto :grin:
 
     
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2012-10-12, 00:30   

kosior30 - a widzisz, bo ja głupi myślał, że tobie chodziło o to, żeby stary egzamin został a tylko godziny zwiększyć. W takim wypadku to może mieć sens, aczkolwiek życie to zweryfikuje. Poza tym zawsze jest coś takiego jak jazdy doszkalające, a czy zapłacisz za krótki kurs + jazdy czy za kurs z liczbą godzin x2 to raczej to samo
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2012-10-12, 09:30   

John napisał/a:
A motocykle szkoleniowe to były wtedy suzuki gn125 na plac i suzuki madura 750 na miasto :grin:

Miasto ? Jakie miasto ? Dostałem etke 150 i wyjeździłem po placu 8 godzin z 10ciu, albo 15tu i to wszystko. I ja miałem dosyć już kręcenia ósemek i slalomu, oraz ta ETZtka, bo się okazało, ze instruktor nie kontrolował stanu oleju i siadł silnik (a ciekło z niej jak z kaczej dupy).

Xargo1, żeby nauczyć się przeciwskrętu i innych tego typu technik, potrzeba toru ;) A to się już wiąże z mega kosztami dla szkoły. I godzin musiałoby być przynajmniej 30-40.
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
bery125 


Motocykl: Dowtown 300, WR 250
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 265
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-13, 20:37   

Ten egzamin z filmiku to nie jakiś kosmos.
Jeśli chodzi o przeciwskręt to przeciętnemu kursantowi wystarczają 2 godziny żeby załapać. Kosior spokojnie :wink:
Wiadomo że nie w zakresie pozwalającym na fruwanie po torze, ale do rekreacyjnej jazdy wystarczy.
Najpierw na jakimś prostym odcinku drogi robię ćwiczenia pokazujące zachowanie motocykla, później na krętej drodze wykorzystanie w praktyce i taki manewr jak na tym przykładowym egzaminie nie będzie problemem.
Przewiduję za to problemy z wolnym slalomem i z infrastrukturą, bo mało która szkoła dysponuje dostatecznie dużym placem.
Wszystko mocno odbije się na kosztach kursu. Już teraz, wykorzystując efektywnie 20 godzin szkolenia i chcąc kogoś nauczyć jeździć, a nie tylko zdać egzamin to dokładanie do interesu. Ale co mi tam...
mam stawkę godzinową a nie za wystawione zaświadczenia :lol2:
 
     
Kudlaty2007
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-13, 23:01   

Ja się plułem i swoje 20 godzin wyjeździłem w miarę porówno- plac trasa :twisted: . Oczywiście na mieście liczą 2 razy dłużej. Znajomy ledwo 10 godzin wyjeździł.
Tylko, że rok wcześniej robiłem tam prawko na B i znałem kierownika, instruktorów. pchałem się na miasto jak się dało.
Mieli Suzuki sr 250 i jakiś fajny motocykl też 250 cm3.
 
     
Fuga 


Motocykl: Mz etz 251 91.
Pomógł: 7 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 295
Skąd: Klonowa
Wysłany: 2012-11-21, 12:42   

Uff i ja zdałem za pierwszym Kat "A" w ta cudowna pogodę hehe :mrgreen: ale naprawdę nie które rzeczy mnie śmieszą na tych egzaminach dużo ludzi zdaję choć nie powinno ale mniejsza o to ja jeździłem tylko dwa razy po mieście z czego o dziwo zostałem zapoznany z metodą przeciwskrętu i poprawnej pozycji na motocyklu której wcześniej dla mnie była nie znana :piwo:
_________________
http://www.polskajazda.pl...1,WSK,125/44944
 
 
     
lipton 
Kocham Cię życie.

Motocykl: etz 251,saxon, gsxr.
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 822
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2012-11-21, 13:05   

To gratulacje i teraz wypadałoby oblać obficie tą okazje. :piwo:
Ja zdawałem 17 lat temu to były piękne czasy.
_________________
WPI
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13