» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
mandat za piwo
Autor Wiadomość
kozix 


Motocykl: mz
Dołączył: 30 Lis 2009
Posty: 29
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2010-07-29, 13:17   

o lol mój sasiad tez miał na pare lat zabrane prawko teraz zrobił od nowa to tez sie zdazało ze nanogach ledwo stał do garazu miał problemy wjechac ale jechał i ciul a w moim misteczku jak nie spotkasz dziennie radiowozu to jest cos nie tak czasem ide po bułki a dwa sie kreca co kawałek szok jak sie porobiło
_________________

 
     
kac6 

Motocykl: MZ TS 250
Wiek: 39
Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 22
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-08-22, 21:24   

elo...

za usiłowanie jest to wykroczenie z art. 40 ust 1 jest to mkk od 20 d (chyba) 500
a za spożywkę jest 100 zł jest to wyk. z art. 40 ust. 2


pozdro


Poczytajcie trochę, zanim jakieś pierdoły napiszecie

[ Dodano: 2011-08-22, 21:30 ]
szatri napisał/a:
Apropo zagrożenia w ruchu ulicznym to miałem ostatnio taką przyjemność, mianowicie, wracaliśmy z kolego na 2 auta. Kolego jechał pierwszy, ja za nim w dobrej odległości 50 metrów bo było ciemno i lekkie deszczyk padał tak ze na drodze było już ślisko z prędkością ok 60-70 km/h. Wjeżdżając w lekki zakręt na chwilę straciłem kontakt wizualny z światłami kolegi, gry już odzyskałem zobaczyłem że hamuje (świecił się stop) a z przeciwka jakieś auto, pomyślałem że się mijają wiec zwolnił dla bezpiecznego wykonania manewru. Gdy się zbliżyłem na ok 30 metrów zorientowałem się że się zatrzymuje, więc jak po heblach, ale jak już napisałem warunki były nie niesprzyjające hamowaniu więc w ostatniej chwili tak z 10 metrów puściłem hamulec (brak abs) i odbiłem do rowu tak że z autem kolegi minąłem się na centymetry, tym właśnie momencie zorientowałem się ze samochodem z przeciwka jechała/stała policja. Ja bezpiecznie wylądowałem w rowie (na szczęście płytkim).

Cała ta akcja trochę się mi wydaje dziwna bo z tego co kolega mi mówił to zobaczył ich bez żadnego oświetlenia (prawdopodobnie polowali na wypompowywaczy szamba bo to teren wiejski), zatrzymał się bo podobno poświecili na niego latarką.
Kogut z napisem policja nie był zaświecony ani przez zdarzeniem ani podczas kontroli (wiec na dobrą sprawę to może być jak zwykły cywilny samochód). Podczas kontroli przejrzał kodeks czy jest w nim coś za wjechanie do rowu, ale ze nie znalazł wymyślił mi właśnie to spowodowanie zagrożenia dla ruchu (jechało nas 5 osób). A tak na marginesie to czy oni właśnie w tym czasie tego nie czynili.
Druga sprawa to czy policja nie ma wyznaczonych sygnałów świetlnych do zatrzymywania do kontroli niż zwykłą biała latarkę.
A trzecia i to najciekawsza to, to czy ja otrzymam mandat jest fakt czy byłem już wcześniej karany mandatem. Przecież to jakiś absurd.
Na szczęście się obyło bez konsekwencji finansowych (a już mi nawet krzyknął 500zł), po wyciągnięciu auta z rowu i potulnym zapięciu pasów (bo czekali do ostatniej chwili) kontynuowaliśmy podroż.

POZDRO 251 HWDP


Kmiotku poczytaj trochę najpierw, a potem pisz, wszystkie odpowiedzi znajdziesz w odpowiednich rozporządzeniach, Ale po co czytać, lepiej napisać HWDP. A ja wywaliłbym ci 500zł mkk i 6 pkt na dzień dobry za głupotę...
_________________
Moja MZ-a TS 250 ---> http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/TS,250/29989
 
 
     
grzesiup 


Motocykl: mz150, 251,
Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-08-22, 22:10   

jaaaaa, gościu już dawno ma te forum w du.ie, ma pewnie z 5 małych dzieci, albo leży pijany pod sklepem a tem tu wyjeżdża z postem z wątami. :mad:
 
     
vecoo 
MZ trophy,MZ TS 150

Motocykl: MZ ES/2 250,mz ts150
Wiek: 28
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 18
Skąd: Łapy
Wysłany: 2011-09-12, 16:45   

Są policjanci i normalni ja trafilem 2 razy na takich raz jak jechalem wsk bez kasku bez dokumentów bez prawa jazdy po drodze publicznej to kazali mi motor do domu popchac i jechali za mna pogadali z rodzicami i gitarka nic nie zrobili ;D a za 2 razem to kólka krecilem przed ich radiowozem oczyscie bez zadnych dokumentów to podjechali spisali i kazali motóra pchac do domu
 
 
     
Krycha 
Grupa Podlasie


Motocykl: VTR Firestorm
Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 1302
Skąd: Brańsk
Wysłany: 2011-09-12, 19:02   

vecoo napisał/a:
a za 2 razem to kólka krecilem przed ich radiowozem oczyscie bez zadnych dokumentów

vecoo, nie przyznawaj się, że jesteś z Podlasia...
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ptcEkErrM1g
"Max w obrotomierzu, pot leci po kołnierzu"


" ZaKrystian, powiedz mi, ile Jawa pali Ci?"
 
     
brozek 


Motocykl: GPZ 500s, ETZ 250
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2011-09-13, 21:56   

Jak juz jest o mandatach, to mam pytanie. Czy ludzka ślina na asfalcie to zanieczyszczanie, zaśmiecanie środowiska?
_________________
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7507
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2011-09-13, 23:07   

Nieobyczajny wybryk ;)
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
brozek 


Motocykl: GPZ 500s, ETZ 250
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2011-09-14, 21:47   

Bo dostałem pół stówy za ślinę na drodze podczas kiedy kierowca odbierał w radiowozie 100 zł i 2 pkt. Mi było "ciężko na żołądku" (%%) więc otworzyłem sobie drzwi i co jakiś czas splunąłem. Gdybym był w lepszym stanie pewnie bym tego nie przyjął, a tak podpisując przyznałem się do "winy" Na razie płacić nie będę.
_________________
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2011-09-14, 21:50   

Jak już się przyznałeś to zapłać
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
wojciech944 

Motocykl: ETZ 250/300
Pomógł: 35 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 1491
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-09-14, 22:00   

brozek, na przyszłość radzę zachować więcej pokory i kultury osobistej, również na co dzień :wink:
:piwo:
 
     
Gandezz 
Alkoholik na odwyku


Motocykl: MZ ES 250/0
Wiek: 29
Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 2
Skąd: Zgorzelc
Wysłany: 2011-10-02, 19:50   

Jak z kumplem niedawno jechałem na jego motorze (80cm3, ale na 50cm3 zarejestrowany :P ), to nas zatrzymali, a on karty nie ma (ma jeszcze 2 miechy do 18-stki, nie opłaca się robić), wszystkie papiery były, kaski, prędkość ok, etc, tylko tej karty nie miał. Akurat na spox policjantów trafiliśmy, powiedzieli, że jest młody to żeby się najeździł i że jechał ok i mu mandatu nie dadzą, bo już zresztą niedługo 18-stka, tylko powietrze spuścili z kół i kazali pchać do domu ;)
_________________


[spoiler]Sprzęt muzyczny samochód:
oryginalne głośniki przód 130mm, tył PEIYING PY-AQ462C 60W RMS max. 100W, Pioneer DEH-1600UBG 50Wx4
Plany: Diora GDH 6907 i GDS 1307[/spoiler]
 
 
     
szatri 


Motocykl: etz 251
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 138
Skąd: ZAMOŚĆ
Wysłany: 2013-08-12, 12:23   

kac6 napisał/a:
A ja wywaliłbym ci 500zł mkk i 6 pkt na dzień dobry za głupotę...

I tak bym nie przyjął, a HWDP :klnie: będzie to te j****** rozporządzenia każdy czyta jak mu wygodnie i według swojego widzi misie je interpretuje.
_________________
Fotki mojej mztki 251
 
 
     
Jeżak 
ETS'iarz:)


Motocykl: ETS 250 x3
Pomógł: 46 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 1800
Skąd: Pułtusk WPU
Wysłany: 2013-08-12, 13:17   

szatri, HWDP... zapierdolą Ci motor, to do mamy lecisz? Wiadomo, ze na policje polecisz i bedziesz błagał, żeby szukali...;/
_________________

 
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2013-08-12, 13:49   

Dzisiaj nie ma, że nie zapłacisz.
Po pół roku do 10 m-cy maks, albo włażą na konto, albo na pensję, albo pojawia się służbista z US i prosi grzecznie o zapłatę. Jeśli ktoś się nie godzi, a wiedzą, że ma się zarejestrowane moto czy cokolwiek na siebie, to zajmują i wystawiają na licytację. Nawet jak jest na współwłasność. Takie prawo i nie ma, że boli.
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
Jeżak 
ETS'iarz:)


Motocykl: ETS 250 x3
Pomógł: 46 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 1800
Skąd: Pułtusk WPU
Wysłany: 2013-08-12, 14:01   

grzybol napisał/a:
Po pół roku do 10 m-cy maks, albo włażą na konto
ja od października br nie mam opłaconego kwitka, nie mam nic zarejestrowane na siebie... Co mi zrobią? Jak nie mają z czego ściągnąć...
_________________

 
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2013-08-12, 17:51   

Cytat:
ja od października br nie mam opłaconego kwitka, nie mam nic zarejestrowane na siebie... Co mi zrobią? Jak nie mają z czego ściągnąć...

Na pewno nie bieżącego ;)
Na ściągnięcie zaległości mają 5 lat. Jesteś pewien, że przez ten czas nic na siebie nie zarejestrujesz, albo nie udokumentujesz przychodu?
Jak znowu nie będziesz wykazywał przychodu przed US, a później coś kupisz na siebie, to spodziewaj się wezwania na wyspowiadanie się... Wszystko musi mieć pokrycie.
Nie da się być bezrobotnym i mieć na siebie Meśka S-classe z Willą z basenem. No chyba, że ktoś Ci zrobi darowiznę, ale wtedy podatek trzeba płacić i tu znowu musisz mieć pokrycie w pitach, że zarobiłeś na niego... Kółko zamknięte.
Żydy siedzą i myślą, jak tu biednego katolika oskubać :klnie:
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
Jeżak 
ETS'iarz:)


Motocykl: ETS 250 x3
Pomógł: 46 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 1800
Skąd: Pułtusk WPU
Wysłany: 2013-08-12, 18:12   

grzybol napisał/a:
Na pewno nie bieżącego ;)
sorry. ub. :P
_________________

 
 
     
Veteran 

Motocykl: Była MZ TS 250/1
Pomógł: 3 razy
Wiek: 64
Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 212
Skąd: IRL
Wysłany: 2013-12-22, 22:44   

Otwarta pucha piwa w jednej ręce, a w drugiej torba z zakupami z Lidla... oto typowy obrazek szczerbatego Polaka za granicą. I nikt mu nawet słowa nie powie! A w Polsce musi się maskować... :lol2: Odwieczną "tradycję" chcą zniszczyć! :lol:
_________________
Zostań dawcą szpiku kostnego, to nie boli!
http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html
 
     
TheMaciej 
Znów się urwało

Motocykl: MZ ETZ 250 + URAL
Wiek: 36
Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 64
Skąd: Będzin
Wysłany: 2014-01-16, 15:04   

Naprawdę tak ciężko przelać do butelki po tymbarku albo ice tea ?

20 sekund kombinowania i można pić na schodach przed komendą ;)
 
 
     
MZmadeinIFA 
Riders

Motocykl: Kawasaki er5
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 154
Skąd: Pleszew
Wysłany: 2014-01-16, 15:26   

Pamiętam jak się zestaw szkolny kupowało :D . Tymbark Litrowy i ćwiartka :D zamaskowanie było do czasu gdy koledze nauczycielka soczka nie powąchała oczy mało jej nie wyleciały :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13