» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wojtek.mz
2014-07-15, 14:02
Problem z gaznikiem Keikhin CVK
Autor Wiadomość
mateusz786 

Motocykl: MZ ETZ 150
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 23
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-07-15, 12:55   Problem z gaznikiem Keikhin CVK

Witam. Wiem ze to forum o MZ ale na innym forum nikt nie udzielił mi pomocy. Posiadam yamahe dt i jest tam wstawiony 4-suwowy silnik Kymco 125 na gazniku podanym w temacie. Jest to gaznik na 2 przepustnicach i z tego co wywnioskowałem ta druga przepustnica działa na podciśnienie problem polega na tym ze nie chce się ona otwierać i silnik chodzi tylko na niskich obrotach, nic nie przerywa, poprostu nie wchodzi na wyższe obroty. Gdy podniosę palcem tą przepustnice silnik wchodzi na obroty bardzo dobrze. Pierwszy raz mam do czynienia z takim gaznikiem czy mógłby ktoś podpowiedzieć co może być przyczyną nie podnoszenia się tej przepustnicy ? Z góry dziękuje.
 
 
     
Michał 1991 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-07-15, 14:31   

Sprawdź czy membrana cała i wyczyść gaźnik. (membrana to ta gumowa część na tej drugiej przepustnicy :mrgreen: )
_________________
http://forum.mz-klub.pl/v...der=asc&start=0
 
 
     
mateusz786 

Motocykl: MZ ETZ 150
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 23
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-07-15, 14:37   

Zaraz pójde to sprawdzić. A gdybym dał sylikonu pomiędzy membrane a tą plastikową pokrywke dla uszczelnienia to nie zaszkodziło by to w czymś ? Nie jestem za tym aby dawać sylikonu do gaznika bo benzyna go rozpuszcza i może coś zatkać ale tam chyba nie miał by styczności z benzyną co tym myślisz ? :mrgreen:

Membrana nie jest uszkodzona. Zauważyłem że przepustnica ma luzy w korpusie gaznika, może to być przyczyną czy nie ma to nic do rzeczy ?
 
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2014-07-16, 08:16   

Odpuść sylikon, zrób zdjęcia.
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
mateusz786 

Motocykl: MZ ETZ 150
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 23
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-07-17, 22:27   

Nie wiem co dokładnie było przyczyną ale nawierciłem małą dziurke na tej 2 przepustnicy od strony cylinda tak aby lepiej zasysało. Przepustnica zaczęła się otwierać ale motor przerywał i zalewało go nie wiem dlaczego, ale wstawiłem prosty gaznik od ETZ 150 i motor duzo lepiej reaguje na gaz i kręci się wyżej i dzięki temu jest zrywniejszy i osiąga wiekszą prędkosć jak narazie same +++ z tym gaznikiem :mrgreen: jeszcze tylko nie wiem jak ze spalaniem :neutral:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 15