» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
ES 250/2 Trophy
Autor Wiadomość
kuciak 

Motocykl: MZ ES 250/2
Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-03-20, 19:23   ES 250/2 Trophy

Witam,

Mam kilka pytań dotyczących MZ (model w temacie). Może, ktoś z większą wiedzą mógłby pomóc :)
Przymierzam się do renowacji MZ-tki, ale wcześniej czytam, zbieram informacje itp. Planuję przywrócić go do stanu w jakim był oryginał.
Czytając forum i przeglądając strony internetowe nasunęło mi się parę pytań jedni mówią tak a inni inaczej):

1. Czy dekle silnika, były polerowane w oryginale? Czytałem, że były na rynki zachodnie a u nas?
2. Czy szkiełkując silnik tj. cylinder, głowica, kratery, wyszkiełkować też dekle? Chodzi o to czy jeśli były polerowane to chyba nie ma sensu ich dodatkowo szkiełkować?
3. Czy po szkiełkowaniu kraterów, wewnątrz należy powierzchnie spolerować, czy wystarczy, że porządnie wyczyścimy?
4. Czy ktoś z was szkiełkował ramę? Zastanawiam się nad tym jak będzie wyglądać rama po piaskowaniu, czy nie będzie krajobrazu alpejskiego, bo po szkiełkowaniu powinna być gładka :)
5. Czy ktoś z was szkiełkował gaźnik?
6. Jest, ktoś z okolic Pomorskiego/Trójmiasta, kto świadczy usługi przydatne przy renowacji motocykla lub mógłby posłużyć "dobrą radą"? :)
7. Czy ktoś z was kojarzy czy Tropik miał taką szybkę z przodu jak w przywitalnii w moim temacie w oryginale? Widziałem parę takich MZ-tek w internecie. Milicja wydaje mi się, że miała większe owiewki, natomiast ten dziadek co od niego zakupiłem motocykl, mówił że to Milicyjna była. Ma jeszcze poszukać dla mnie do niej bagaży bocznych, gdzieś w szopie, bo ponoć były.

Z góry dzięki za pomoc.
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 167 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5285
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2015-03-20, 20:48   

kuciak napisał/a:
1. Czy dekle silnika, były polerowane w oryginale? Czytałem, że były na rynki zachodnie a u nas?
Oryginalnie były lekko spolerowane ale nie na lustro.
kuciak napisał/a:
2. Czy szkiełkując silnik tj. cylinder, głowica, kratery, wyszkiełkować też dekle? Chodzi o to czy jeśli były polerowane to chyba nie ma sensu ich dodatkowo szkiełkować?
Dekli nie szkiełkuj.
kuciak napisał/a:
3. Czy po szkiełkowaniu kraterów, wewnątrz należy powierzchnie spolerować, czy wystarczy, że porządnie wyczyścimy?
Po jaką cholerę szkiełkować wewnątrz silnik? wystarczy go dobrze wyszorować w środku pędzlem z benzyną/dimerem.
kuciak napisał/a:
4. Czy ktoś z was szkiełkował ramę? Zastanawiam się nad tym jak będzie wyglądać rama po piaskowaniu, czy nie będzie krajobrazu alpejskiego, bo po szkiełkowaniu powinna być gładka :)
Rama się nie odkształci od piaskowania jeżeli nie będziesz grubym ziarnem piaskował ale uważaj na boczki, zbiornik i błotniki wraz ze skorupą lampy bo mogą dostać wgniotów.
kuciak napisał/a:
5. Czy ktoś z was szkiełkował gaźnik?
Czemu ma służyć takowy zabieg?
kuciak napisał/a:
6. Jest, ktoś z okolic Pomorskiego/Trójmiasta, kto świadczy usługi przydatne przy renowacji motocykla lub mógłby posłużyć "dobrą radą"? :)
Kolega z Miechucina piaskuje elementy.
Cytat:
7. Czy ktoś z was kojarzy czy Tropik miał taką szybkę z przodu jak w przywitalnii w moim temacie w oryginale? Widziałem parę takich MZ-tek w internecie. Milicja wydaje mi się, że miała większe owiewki, natomiast ten dziadek co od niego zakupiłem motocykl, mówił że to Milicyjna była. Ma jeszcze poszukać dla mnie do niej bagaży bocznych, gdzieś w szopie, bo ponoć były.

Kiedyś ludzie bardzo często kombinowali, już nie pierwszy raz widzę taką owiewkę w MZ. Mogły wychodzić tak na rynek polski na służby mundurowe np do milicji.
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
Micius 


Motocykl: MZ ES250/1, ES250/2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 76
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2015-03-21, 07:48   

Pisz na prv, co będę umiał to pomogę
_________________
Bo wozić się też trzeba ze smakiem
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2015-03-21, 16:40   

Kolego, ja rozumiem, jesteś nowy i w ogóle ale:
!. Jeden problem - jeden temat,
2. http://forum.mz-klub.pl/search.php
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13